İmza: Her Şeyde İyi Olan Kız || Özge Ilık || YorumKÜNYE
Kitabın Adı: İmza: Her Şeyde İyi Olan Kız
Yazarı: Özge Ilık
Tür: Gençlik
Yayınevi: 25m2 Kitap
Puanım: 5/5

Bütünüyle o kadar güzeldi ki...💙

Özge Ilık’ın ilk kitabı değil İmza: Her Şeyde İyi Olan Kız. Dex’ten çıkan Hırsız adlı kitabıyla tanıttı bizlere kendini önce. Hırsız’ı henüz okumamış olsamda İmza: Her Şeyde İyi Olan Kız’ı an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım ve iyi ki okudum diyorum. Özge de iyi ki yazmış bu kitabı. Arka kapak yazısını okuduğumda duygulanacağım bir yolculuğun beni beklediğinin farkındaydım ama konunun bu kadar ince ince işlendiğini ve içime işleyeceğini tahmin etmemiştim...hayranlıkla okudum tüm kitabı. Masal ile ilgili her şey o kadar incelikle düşünülüp usulca bizlere sunulmuştu ki...ne söylesem tam olarak ifade edemeyecekmiş gibi hissediyorum kendimi ama kitap konusu itibariyle o kadar gerçekçi ki. Neredeyse her gün duyduğumuz veya duyabileceğimiz trafik kazası haberlerinden biri Masal’ın başına gelmiştir. Masal artık yoktur. Ölüm yıldönümünde dostu Ayaz onun için bir şeyler yapmak ister. Onu yaşatmak, ölümsüz kılmak ister. Yapmak üzere olduğu şeyle birlikte birçok kimseyi (kendi de dahil olmak üzere) ve bir çok şeyi derinden etkileyecektir. Hüzünlü ama her satırıyla oldukça değerli olan, bir noktada yarım kalan hayalleri düşüneceğiniz veya yapmadığınız şeyleri bugüne kadar neden yapmadım diye sorgulayabileceğiniz, Masal’ın yakınlarından gizlediklerini öğrenme merakıyla, dostluk ve aşk gibi kavramları hissedeceğiniz bir okuma serüveni sizleri bekliyor.💙 Kitabın kapak ve iç çizimlerini de fazlasıyla beğendiğimi söylemeliyim.💙

ARKA KAPAK

“Siz hiç kendi ölümünüzden sırf bir başkasının hatırası son bulacak diye  korktunuz mu? Ben korktum.”

Yirmi bir yaşındaki Ayaz, bir senedir eski Ayaz değil.

En yakın arkadaşı Masal artık yok...

O, hep yirmi yaşında kalacak ve artık yok...

Artık yok...

Ayaz, Masal’ın ölüm yıldönümünde, yatağında oturmuş düşünüyor. Geleceğinden koparılmış, çocukluğuna ait o parçanın unutulmaması için bir şeyler yapması gerek. Yarım kalmış hayaller, müzik-resim-edebiyat alanında ilgi görmemiş eserler, odanın her yerinde.

Yap, yapma, yap, yapma, yap, yapma... diye sonsuz bir döngü içindeyken Masal’ın sesi kulağında çınlıyor: Yapacaksan kendi hatalarını yap çünkü bir şeyi yaptığın için pişman olmak, yapmadığın için pişman olmaktan çok daha iyidir.

Şimdi tam zamanı! Ayaz’ın harekete geçmesi hiç zor olmayacak. Masal’ın eserlerini, ona yakışan bir imzayla yaşatma fikri, her geçen saniye onu heyecanlandırıyor. Ve bu planı uygulamak için Masal’dan iki yaş küçük kız kardeşi Lalin’in de desteğine ihtiyacı var.

Hiç beklemediği gerçeklerle yüzleşeceğinden ise haberi yok.

Sırların üstünü örttüğü hüznün, aşkın, dostluğun iç içe olduğu duygu dolu bir gençlik hikâyesi!

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder