Nereden Çıktı Bu Ferret? || Nihan TanrıyakulKÜNYE
Kitabın Adı: Nereden Çıktı Bu Ferret?
Yazarı: Nihan Tanrıyakul
Resimleyen: Beyza Tükel
Tür: Çocuk (0-6 yaş)
Yayınevi: 25m2 Kitap

Bu sefer okuması oldukça keyifli olan ve tabii ki çocuklar için de öyle olacağına inandığım bir kitapla geldim sizlere. Normalde okuduğum türler dışındaki kitapları okumuyorum ama çocuklar için yazılmış bu kitabı okuma nedenim hem yazarımızın ilk kitabı olduğu için merak etmem hem de 25m2 Kitap'ın ilk çıkan kitaplarından biri olması.

25m2 Kitap yeni bir yayınevi ama birden fazla türde yeni kitaplarıyla karşımıza çıkan ve çıkardıkları türdeki kitaplarıyla da başarılı olacaklarının sinyalini veren bir yayınevi olduğunu düşünüyorum. 

Kitabımızın konusuna gelirsek ana karakterlerimizden Bibi, evin bakılan tek hayvanıdır ama bir gün işler değişir ve aileye Fifi adında bir Ferret dahil olur. Tabii bu durum Bibi'nin hiç hoşuna gitmez. Fifi'nin kendisinin yerini almaya çalıştığını bile düşünür. Sonrasında Bibi ve Fifi arasında barış sağlanacaktır elbette.

Yazarımız Nihan Tanrıyakul'un hikayeyi kaleme alış şekliyle ve Beyza Tükel'in resimlendirmesiyle, okuduğunuzda tatlı duygular uyandıran, gülümsemenizi sağlayan, paylaşmanın ve beraberinde getirdiği dostluğun hissedildiği bir hikaye. 0-6 yaş grubu çocuklara hem içerik hem de resimler itibariyle gayet uygun. 

ARKA KAPAK

Bibi sırtına vuran güneşten memnun, koltuğun üstünde tatlı tatlı uyuklarken, o günün hayatını değiştireceğinden habersizdi.

Aniden açılan kapının sesine uyandı ve Dido’nun kucağındaki tüy yumağını görünce meraklandı.

Birkaç dakika sonra eve gelen misafir ile tanıştırıldı:

“Bibi bak bu Fifi, ailemizin yeni üyesi. Kendisi bir ferret!”

Ferret de neydi? Kokusu bir tuhaftı.

Kedi dilini ne konuşabiliyor ne de anlayabiliyordu.

Üstelik yemeklere, oyuncaklara ve ailenin tüm ilgisine ortak olmuştu!

Yoksa Fifi, Bibi’nin yerini mi almaya çalışıyordu?

Yok artık!

O kadarı da olmazdı!  

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder