Mükemmel Plan || Elçin Barlas || Yorum


KÜNYE
Kitabın Adı: Mükemmel Plan
Yazarı: Elçin Barlas
Tür: Romantik-Komedi
Yayınevi: 25m2 Kitap
Puanım: 5/5

İnanılmaz mutluyum! Çünkü beni her anlamda mutlu eden, harika bir kitap okudum! 

Mükemmel Plan, 25m2 Kitap'ın ilk çıkan kitaplarından biri. Aynı zamanda yazarımızın da bu türde yazdığı ilk kitap. Yazarımızın ismini duymuş olsam da, ilk defa bilinçli olarak emek verdiği işlerden biriyle tanışıyorum diyebilirim ve iyi ki de tanışmışım. 

Uzun zamandır bu türde bir kitabı keyifle okumamıştım. O kadar kendini okutturan bir kitaptı ki uyku vb. mecburi molalarda bile aklımda hep Mükemmel Plan vardı. Şimdi ne olacak diye diye ve hiç bitmesin serzenişleri eşliğinde kitabı bitirdim. 
Ana karakterlerimiz Ezgi ve Emir'i çok sevdiğimi belirtmeliyim. Gerçi yan karakterleri de çok sevdim. Gerçekten eğlenerek okudum ama aynı zamanda Ezgi'nin annesiyle babasının hikayesini dinlediği ve Emir ile paylaştığı sahnelerde de gözyaşlarıma engel olamadım. Benim için beklenmedikti. 

Ezgi annesiyle babasını hiç tanımamıştır. Sadece anneannesinin onlarla ilgili anlattığı hikayeleri ile mükemmel aşkları vardır kafasında onlara dair. Bir de annesi ve babasının hikayesinden yola çıkarak uygulamaya koymak istediği mükemmel planı! Özellikle mükemmel planından kaynaklı olarak otokontrolünü bırakmamayı huy edinmiş olsa da Ezgi, katıldığı bir partide nasıl olduğunu hatırlamadığı bir şekilde o otokontrolünü bırakıvermiştir. Sonuçları ise sadece onu etkilemeyecektir.
Emir, sen nasıl bir şeysin ya? Fiziksel özelliklerini geçtim. Karakteri beni benden aldı. Düşünceli, kibar, anlayışlı, yerine göre kararlı...kısacası bana göre mükemmel bir karakterdi. 

Konuyu kısa tuttuğumun farkındayım ama kendiniz okuyun, keşfedin istiyorum.

Kitapta her şey dozundaydı. Yazarın oluşturduğu kurguyu, ele alış biçimini ve anlatımını çok sevdim. Türkçe'nin bu kadar güzel kullanılmasına hasret kalmışım. Onu da fark ettim. Kitabı her şeyiyle o kadar çok sevdim ki herkes okusun istiyorum. Yazarımız da yazmaya devam etsin. Hatta Mükemmel Plan'a bir devam kitabı gelse gerçekten mükemmel olur. Çünkü Ezgi ve Emir'i okumaya doyamamış olabilirim. ARKA KAPAK

Yılın en romantik ve komik kitaplarından biri olmaya aday!

Bir hata olmalı! Mutlaka hata olmalı!

Diyorsun!

Ne yani, kırk yılın başı bir partiye gittim ve şimdi kucağımda bir bombayla mı oturuyorum?.. Gerçi Aslı'nın teklifi de fena değil ama... Ya önerdiği o küçük oyun işleri daha da karıştırırsa? Ya da daha kötüsü... İşe yaramazsa?

Bundan daha kötü ne olabilir, diyeceğim Ezgiciğim ama...  

Offff! Hayatımı toptan değiştirmek zorunda olmam yetmezmiş gibi olur olmaz yerde durmadan konuşan Ey Yargıç, sen bir sus!.. Allah'ım no'lur yardım et!

Elimde patladı iyi mi, canım biricik "Mükemmel Plan"ım! Şimdiii... Eskiye döneyim desem, eh çok mümkün değil; yeni bir Plan deneyeyim desem, o da.. Mükemmel değil!

Aşk ve romantizmin mizahi bir dille ustaca harmanlandığı, yaşamlarınızın bir noktasına dokunacak ve en az bir cümlesinde kendinizi okuyacağınız Mükemmel bir hikâye!

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder