Bridgerton || Birinci Sezona İlk Bakış

 


BEĞENİ VE MUTLULUKTAN HANGİ KÖŞEYE BAYILMALIYIM?!

Birinci sezonu bitirmeme iki bölüm kaldı ama ben şu an ikinci sezonun ne zaman geleceğine ağlıyorum. Bu arada ne zaman gelecek ya da gelecek mi onu da bilmiyorum şu an ama tesellim kitapların olması. 

Bridgerton serisi sekiz kitaptan oluşuyor. Epsilon Yayınevi‘nden çıktı. Yazarı Julia Quinn. Ben okuyalı uzun zaman olduğu için kitap-dizi kıyaslaması yapamayacağım ama diziyi ne kadar sevdiğimi anlatabilirim size.

Açıkçası dizi haberini gördüğümde ve izlemeye başladığımda sıfır beklentideydim ama daha ilk bölümden kalbimden vuruldum. Birkaç oyuncu hariç hepsi yeni yeni yüzler. En azından benim için. Bu yüzden de beklentisizdim aslında ama oyuncuların çoğu beni haksız çıkardı.

Konusuna gelirsek Leydi Bridgerton’ın sekiz çocuğunun hikayesi anlatılıyor kitaplarda. Dizide de öyle. Bilmeyenler için türün tarihi-aşk olduğunu tahmin etmişsinizdir zaten dizinin fragmanından. Lord ve Leydi Bridgerton’ın evliliği aşk evliliğidir. Çocuklarının da aşk evliliği yapmalarını istiyorlardır. İlk kitap Daphne’nindi. Dizinin ilk sezonu da genel olarak onun üzerinden dönüyor. Tabii diğer kardeşleri de tanıma fırsatına sahip oluyoruz gelişen olaylar silsilesinde. 

Bridgerton Ailesi ile tanışmalısınız❣️Çünkü eğlenceli, yer yer komik, cemiyet hayatı ile kıyaslandığında çok daha samimi bir aile. Ayrıca realistlerde. Yaşadıkları (yaşayacakları) ilişkiler de sizi yeri gelip eğlendirirken bazen de deli edecek. Hüzünleneceğiniz sahneler bile var bence. En azından bende oldu :).

Ayrıca dizinin bu kadar etkilemesinin sebepleri de mekan, kıyafet, saç ve makyaj bakımından da oldukça başarılı olması. Dönemi iyi yansıttığını düşünüyorum.

Eleştirilecek şeyler bulunabilir elbette ama bence bu türde bir dizi uyarlaması olarak ilk sezonuyla benden geçer not aldı. İlk sezon sekiz bölümden oluşuyor. Onu da söylemiş olayım.

İzleyenler nasıl buldu acaba?

Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder