Savunmasız || Meredith Wild
KÜNYE
Orijinal Adı: Hardwired 
Yazarı: Meredith Wild
Çevirmeni: Ferhan Ertürk
Seri Adı: Hacker 
Seri Sıralaması: 1/5
Tür: Erotik Romans
Yayınevi: Pegasus 
Goodreads Puanı: 4,06/5
Benim Puanım: 3/5

“Bir içkiye daha ne dersin?”
Tereddüt etti. “Tamam ama bu gecenin sonunda yürüyemezsen bunun benden dolayı olmasını tercih ederim.”
Aman Tanrım. Bu kelimelerin oluşturduğu görüntüler kalan sağduyumu da mahvetti.

Uzun zamandır keyif alarak okuduğum bir erotik romans olmadı. Bu döngü Savunmasız ile kırılır diye bir umudum vardı ama olmadı ne yazıkki.

Kitabımız Erica Hathaway’in Harvard'dan mezun oluşuyla başlıyor. Daha mezun olmadan kendi işini kurmuştur Erica. O gün Angelcom Girişim Grubu ile bir toplantısı vardır. Kendi ürettiği sosyal moda iletişim ağı Clozpin’in tanıtımını yapıp fon isteyecektir. Blake Landon ile asıl tanışması bu toplantıda olur. Aslında birbirlerini ilk görüşleri Erica’nın mezuniyetinin olduğu günün akşamı, bir restoranda olmuştur. Erica ilk görüşte etkilenmiştir Blake’ten. Blake ise toplantı sonrası Erica’ya çıkma teklifi etse de olumlu bir yanıt alamaz ilk seferinde. Bir sonraki bir araya gelişleri bir panel için Vegas’ta olur. Erica’nın istediği Vegas’ta olanın Vegas’ta kalmasıdır. Ama işler düşündüğü gibi gitmez. 

“Bu saçma sapan şeyin bir anlamı yok, bunu fark etmiyor musun? Benden hiçbir şey olmaz. Yani baksana bana.”
“Bakıyorum. Hatta, sık sık. Günlerdir beni delirtiyorsun. Geceleri doğru dürüst uyuyamıyorum.”
“Ya şimdi?”
“Şimdi, sen benimsin. Ne ev arkadaşı ne kalabalık var ve beni korkutup kaçırmak için bütün nedenleri ortaya sürmeye çalışıyorsun. Eğer bunun bir şeyleri değiştireceğini düşünüyorsan yanılıyorsun.”

Blake karşısına çıkmaya devam edecektir. Tabii ilişkileri ilerledikçe bir takım sırlar da ortaya dökülecektir...

Goodreads’te kitabı önceden okumuş birkaç arkadaşımın yorumlarını ve puanlarını görüp beklentimi neredeyse sıfıra indirmiştim ama açıkçası bu bile kitaba üç puandan daha fazlasını vermeme sebep olamadı. Okunmasa da olur diyebileceğim bir kitap Savunmasız. Blake’in biraz gideri var ama kitabın kısaca kaleme alınışından mıdır nedir önerecek kadar beni etkilemedi kitap.

Kitabın başlarında biraz heyecanlanmıştım. Fakat sayfalar ilerledikçe hayal kırıklığına uğradım. Özellikle karakter gelişimiyle ilgili. Fazla oldu bittiye getirilmiş. Bir takım gizemler var. Blake’in geçmişi (önceden bir bilgisayar korsanı olması gibi) vs. Serinin devamına saklanmış bunlar. Ancak beş kitap olacak kadar ne yazmış olabilir yazar bilmiyorum. Aslında Blake dikkat çekici bir karakter tam da geçmişinden ve yeteneklerinden dolayı ama yazarın bu kitapta yeteri kadar iyi yazamadığını düşünüyorum onu. Diğer karakterlere değinmiyorum bile. İkinci kitabın puanı daha yüksek olduğu için belki İngilizce okumak kaydıyla bir şans verebilirim.

Share this:

, , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Bu tür romanları çok okumuyorum ama bu kitap ilgimi çekmişti. Yorumunu okuyunca merakım biraz azalmış olabilir :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :) ben tavsiye etmiyorum. Bu türde daha iyi kitaplar var bence. Sana Soyundum serisi, Elli Ton vs.

      Sil