Haziran Ayında Okumayı Planladığım Kitaplar

@enozdemirr

Bu ay kesinlikle okumak istediğim kitaplarla geldim sizlere :)! İçlerinde okuduklarınız varsa yorum bırakırsanız çok sevinirim.

Dört kitaba da başladım. Aynı anda birden fazla kitap okumak gibi kötü bir huyum var. 

George Orwell ile üç sene önce Hayvan Çiftliği kitabı ile tanışmış ve çok beğenmiştim. Neden 1984'ü bu zamana kadar okumadın derseniz, henüz kafa olarak hazır değildim sanırım. Bazı kitapların kişiye göre zamanı olduğuna inanırım. Benim için 1984'ün zamanı yeni geldi. Kitap üç ana bölümden oluşuyor. Ben henüz ilk bölümü bitirmedim ama oldukça başarılı buldum şimdiden. Bu kitap distopya ise önceki okuduklarım da neymiş diye geçmedi değil içimden.

Büyük Satranç Tahtası'nı ise bir arkadaşımın önerisiyle alıp okumaya başladım. Bölümüm için faydalı bir okuma olacağını düşnüyorum. Yazarı Zbigniew Brzezinski John Hopkins Üniversitesi'nde dış politika profesörüymüş. Aynı zamanda Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi'nde danışmanmış..

Eleanor Oliphant is Completely Fine kitabının bizde Türkçe basımı var aslında. Pegasus Yayınları'ndan çıktı. Çokta sevilen, önerilen bir kitap. İngilizce kitap almak için D&R'da dolaşırken den gelince, sonkahvebukucu'nun de önerdiğini hatırlıyordum, almaya karar verdim ama henüz başlarındayım.

Medici size tanıdık gelmiştir diye tahmin ediyorum. Malum dizisi var. Dizi izlemeyi severim ama önceliğim her zaman kitaplar olmuştur. Yalnız bu kitabı araştırmadan aldım ve elime geçince seri olduğunu öğrendim. Başta üzülmüştüm ama kitabı okumaya başladıktan sonra seriye devam edebileceğimi düşünmeye başladım.

Bu kitapların dışında iki de e-kitap okuyorum.

Biri Henry Kissinger'ın Diplomasi kitabı. Yine bölümüm için faydalı bir okuma olacağı için seçtim. Yalnız baya kalın bir kitap olduğu ve içeriği de düşünülürse, kitabı bu ay bitirmek gibi bir planım yok. Bu kitap için hedefim bu ay 313 sayfa okumak.

Bir diğer okuduğum e-kitap ise The Seven Husbands of Evelyn Hugo kitabı. Aslında bu kitabın da bizde Türkçesi çıktı Yabancı Yayınları'ndan ama ben yatarken okuduğum İngilizce bir e-kitap olsun istedim. Daha önce bu yazarın da iki kitabını okumuş ve sevmiştim. Hatta birinin yorumu blogumda var. Buradan okuyabilirsiniz. O yüzden bu kitabı tercih ettim İngilizce olarak.

Bakalım, bu ay hedeflerim bu şekilde. Siz neler okumayı planlıyorsunuz?


Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

4 yorum: