Unutulmaz Anılar || Nicholas Sparks


KÜNYE
Orijinal Adı: A Walk to Remember
Yazarı: Nicholas Sparks
Tür: Aşk - Dram
Yayınevi: Artemis Yayınları 
Goodreads Puanı: 4,17/5
Benim puanım: 4,5/5

ARKA KAPAK
Bir zamanlar dünya daha güzeldi. Beaufort, Kuzey Carolina’da kadınlar güzel elbiseler giyer, erkekler şapka takardı. Her nisanda rüzgâr denizin ve leylakların kokusunu taşıdığında Landon Carter, 1958 senesine, Beaufort Lisesindeki son yılına gidiyordu. On yedi yaşındaki Landon daha önce bir iki kızla çıkmıştı. Bir keresinde âşık olduğuna bile yemin edebilirdi. Gönlünü kaptıracağı son kız Jamie olurdu herhalde. Kasabanın din görevlisinin çekingen, görünmez kızı Jamie...
Fakat Landon neye inanırsa inansın kaderin söyleyecek bir sözü vardı. Okul dansına birlikte gitmek zorunda kalan iki genç kaçınılmaz bir aşk yolculuğuna çıkacak, yaşlarından büyük bir kaybın zorluğuyla yüzleşeceklerdi. İnsan kalbinin derinliklerini, sevinci ve acıyı birlikte öğrenen iki kalbin atacağı unutulmaz adımlar ellerini sonsuza dek bağlamaya yetecek miydi?
“Olağanüstü bir roman. Dokunaklı ve sarsıcı. Kolay kolay unutmayacağınız bir hikâye.”
– New York Post

“Gelirim,” dedi sonunda, “ama bir şartla.”
Kendimi topladım, şartın fazla korkunç olmaması için dua ediyordum.
“Evet?”
“Bana âşık olmayacağına söz vereceksin.”
Gülüşünden şaka yaptığını anlayınca elimde olmadan rahat bir nefes aldım. Jamie bazen gerçekten de çok iyi espriler yapıyordu.
Gülümseyerek ona söz verdim.

Her şeyi başlatan diyalog. Bu Nicholas Sparks’tan okuduğum üçüncü kitap. Daha önce Defter ve Son Şarkı kitaplarını okumuş, bolca ağlamıştım. Bu kitap içinse ‘173 sayfada beni ağlatacak duruma getirebilir mi ki?’ diye bir şüphem vardı. Boşa olduğunu bilmeliydim! Bilmiyorum her kitabı ağlatıyor mu ama bu üç kitabı okursanız yanında ağlamak bonus. A Walk to Remember filmini duymuş muydunuz? Ya da izlemiş miydiniz? İşte bu kitaptan uyarlama bir film. Fark edeceğiniz üzere aynı isimle uyarlanmış. Yıllar önce izlemiş ve çok beğenmiştim. Kitabı da çok beğendim. Aşk ve dram temalarını bir arada seviyorsanız bu kitap önerilerim arasında.

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

4 yorum:

  1. Sevgili kızım kitap hakkında kısa ama net bir yorum yazmışsın romantik ve aşk romanları sevenlerin bu değerlendirme üzerine kesin okumak isteyecekleri bir kitap olduğuna Emin’im yorumun ikna edici çünkü yorum ve değerlendirmelerini takip etmeye devam..:)

    YanıtlaSil
  2. Kitabı okuyamam sanırım ama bu sıra filmlere sardım. İzleyebilirim. Teşekkürler:)

    YanıtlaSil
  3. kuzucum kitap olaganüstü demişsin bence senin yorumun da olaganüstü annem.. ama ağlatmasın kitap sen hep gül olurmu güzel kızım.. ❤

    YanıtlaSil