Vahşi || Selvi Atıcı || Yorum


KÜNYE
Kitabın Adı: Vahşi
Yazarı: Selvi Atıcı
Seri Adı: Vahşi
Seri Sıralaması: 1/2
Tür: Yetişkin - Distopya - Fantastik
Yayınevi: Nemesis Kitap
Puanım: 5/5

ARKA KAPAK
Kazananı ihanetin belirlediği bir krallık…
Trion Krallığı’nın yakışıklı prensi Ros Dillon, bir liderde olması gereken her özelliğe sahiptir. Cesareti ve zekâsıyla hem savaş alanında, hem de güç oyunlarının döndüğü  krallığında her zaman bir adım önde olmayı başarır. Ancak kaderin onun için başka planları vardır: Genç adam hiç beklemediği bir ihanete uğradıktan sonra kendi krallığından bir suçlu gibi kaçmak zorunda kalır. Ölümün soğuk nefesi ensesinde olsa bile, bir gün mutlaka geri dönüp intikamını alacağına dair ant içer. Tehlikelerle dolu bir intikam savaşı…
Ros’un sığınabileceği tek yer vahşi bölge adındaki tehlikeli topraklardır. Her adımda yeni bir zorlukla karşı karşıya kalır: yırtıcı hayvanlar, zehirli su kaynakları, vahşi insanlar ve güçlü kadın savaşçılar…
Ros hayatında gördüğü en yetenekli savaşçılardan  biri olan Val’la burada tanışır. Genç kadın, bu vahşi topraklarda hayatta kalabilmesi için Ros’a yardım teklifinde bulunur. Ancak her yardımın bir karşılığı vardır. İntikam ateşiyle yanan Ros, bu uğurda nelerden vazgeçecek, ne kadar ileri gidebilecektir?

Sevdiğim Türk yazarlardan birinin yeni kitabıyla merhaba. Vahşi, Selvi Atıcı’nın okuduğum ilk kitabı değil. Daha önce Kimliksiz, Gitme, Sen, Biz, Ben İyi Bir Kızdım kitaplarını okumuş ve çok beğenmiştim ama yazarımızdan bu türde bir kitap ilk defa okuyorum. Rahatlıkla söyleyebilirim ki başarıyla altından kalkmış. Hatta altından kalkmak ne kelime, zirveye çıkmış. Bu türü yabancı yazarlardan okumaya alışmış biri olarak yazarımızın kaleminden, Vahşi’yi çok beğendiğimi söyleyebilirim. Kitabı büyük bir keyifle okudum. En önemlisi okuduğum süre boyunca karakterleri, olayları, o dünyayı gözümde canlandırabildim. Sanki bende onlarla savaşıyor, onlarla eğleniyor, üzülüyor gibiydim. Duygu geçişlerini hissettim.

Zeki, kendine yetebilen, güçlü kadın karakterlerin hastasıyım ve Val onlardan biri! Tüm erkek karakterlere taş çıkarır. Ros’a bile. Val bu zamana dek okuduğum en iyi kadın savaşçı olabilir! Kimseye boyun eğmemesine bayıldım. Hele bir tasviri var ki...paylaşmak isterdim. Yazarımızın erkek okuyucu kitlesi nasıl bilmiyorum ama bu kitapla artacağından eminim. Kadın ya da erkek fark etmeksizin belli bir olgunluğa gelmiş ve bu türün okuyucularının seveceği bir kitap Vahşi. Okuduğum süre boyunca aklımda ‘İkinci kitap gelecek mi?’ sorusu dönüp duruyordu. Neyseki geleceğini öğrendim ve çok sevindim. Umarım çok beklemeyiz.Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

3 yorum:

  1. Selvi Atıcı benimde sevdiğim yazarlardan bir tanesi. Bu kitabını henüz okumadım ama merak ediyordum. Yorumunu okuduktan sonra merakım daha da arttı :)

    YanıtlaSil
  2. anlatımın muhteşem 🙂 okuyası geliyo insanın ❤

    YanıtlaSil