Locke & Key Cilt 1 || Lovecraft’a Hoşgeldiniz


KÜNYE
Orijinal Adı: Lock & Key Vol. 1: Welcome To Lovercraft
Yazarı: Joe Hill 
Çizeri: Gabriel Rodriguez
Çevirmeni: Burç Üner
Seri Adı: Lock & Key 
Seri Sıralaması: 1/6
Tür: Çizgi Roman
Yayınevi: JBC Yayıncılık
Goodreads Puanı: 4,15/5
Benim Puanım: 4,5/5


Yeni bir çizgi roman tanıtımıyla merhaba. Locke & Key ‘in ön sipariş duyurusu 7 Şubat’ta yapılmıştı. Ben geçtiğimiz cumartesi Ankara Kitap Fuarı’ndan aldım. Aldığım gibi de okudum. Başta adapte olmakta zorlandım aslında. Geçmiş-Günümüz şeklinde ilerliyor kısa bir süre ama ondan sonra öyle bir akıp gitti ki. İkinci cilt için sabırsızlanıyorum. JBC Yayıncılık yine kalitesini konuşturmuş.

Konusuna gelirsek; olaylar Locke ailesinin babalarını kaybetmeleri ile başlıyor. Verdikleri kayıptan sonra Bayan Locke üç çocuğu, Bode, Tyler, Kinsey, ve amcaları ile Anahtarev olarak anılan eski Locke malikanesine Lovecraft, Massachusetts’e gelirler yeni bir başlangıç yapmak için. Malikane sihirli kapılara sahiptir. Geçtiğinizde sizi dönüşüme uğratan kapılardır bunlar. Bu çizgi romanda iki anahtarla karşılaşıyoruz dizinin aksine. Aynı zamanda evde ne olduğunu bilmediğimiz nefret dolu bir yaratık yaşamaktadır. 
Açıkçası daha fazla bahsetmek istemiyorum. Çünkü daha fazla detay verirsem size sürpriz olarak hiçbir şey kalmaz okurken. 
Dizinin aksine yetişkinler için bir çizgi roman olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla. Gizem unsuru kurguya iyi yedirilmişti. Ben önemle tavsiye ederim. Beğeneceğiniz bir çizgi roman olduğunu düşünüyorum.

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. ya.. en sevdiğim biliyomusun.. çizgi roman konusunda 2.yorumun da gelmiş �� başarılar tatlım sena ��

    YanıtlaSil