Catwoman Cilt 1 || Oyun


KÜNYE
Orijinal Adı: Catwoman Vol.1 : The Game 
Yazarı: Judd Winick
Çizeri: Guillem March
Çevirmeni: Yaprak Onur
Seri Adı: Catwoman
Seri Sıralaması: 1/8
Tür: Çizgi Roman
Yayınevi: Çizgi Düşler
Goodreads Puanı: 3,80/5
Benim Puanım: 5/5


ARKA KAPAK

Kedi Geri Döndü.
Gecenin karanlık maskesi ardında kedi sinsice dolanıyor… Neyin peşinde? Bazen göz kamaştırıcı mücevherlerle paha biçilmez sanat eserlerinin. Bazense pelerinli süvariden alınan bir öpücüğün. Ama neredeyse şaşmaz bir şekilde belanın.
O, sırf heyecan olsun diye çalan bir hırsız ve kaçıp kovalamanın gerilimi için yaşayan bir âşık. Ama Catwoman yakın zamanda yanlış insanların malını çaldı. Peki ya onlar peşine düşünce ne olacak? Bu kez dokuz canı bile paçayı kurtarmasına yetmeyebilir.

Yeni bir çizgi roman tanıtımıyla merhaba. Aslında Ekim 2019’da basılmış ama ben Ankara Kitap Fuarı’na gittiğimde stantları dolaşırken gördüm şans eseri. İyiki de görmüşüm. Beklediğimden çoook iyiydi. Özellikle Catwoman ve Batman sahneleri...efsaneydi. En sevdiğim çift olabilir. Çizimleri de çok beğendiğimi belirtmeliyim.
Catwoman’ın asıl adı Selina Kyle’dır. Batman’in hem düşmanı hemde sevgilisi diyebiliriz. Aralarında tuhaf bir ilişki vardır. Selina takma adını ve kostümünü hırsızlık yapmak için kullanıyordur. Ne kadar iyi bir şey olmasa da yaptığı, iyilerden çalmıyordur. Bu ciltte evinin bombalanmasıyla başlıyor yaptığı bir hırsızlık sonucu. Kalacak yer ve iş için bir arkadaşını ziyaret eder. Sonrası onu Batman ile, Rus gangsterlerle ve dahasıyla yüz yüze getiren olaylar silsilesi. 
DC Comics sevenlere önemle tavsiye ederim. Keyifle okuyacağınızı düşünüyorum. Umarım yayınevi Cilt 2 için bizi çok bekletmez.
Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. çok hoş bir anlatım bence merak duydum veee okumak için can atıyorum ��������⚘����

  YanıtlaSil
 2. En çizgi roman okuduğumda ilkokuldaydım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. isim bydn kitaplığı ama en son cizgi roman ilkokulda.. bence nick name ni değiştir 😁

   Sil
  2. Çizgi roman okumayı sevmiyorum o nedenle ilkokulda okudum ve bıraktım. Herkesin kitap sevgisi farklıdır. Saygı duymak lazım:)

   Sil
  3. okuyanlara da saygi duymak lazım hemen atlayıp laf olsun diye yorum yapmamali o zaman.hele ki nikimizi kitaplik koyup :)

   Sil
  4. Ben onu dalga geçmek amacı ile söylemedim. En son ne zaman okuduğumu bildirmek amacı ile yazdım. Ayrıca nicikimin ne olduğu ya da ne paylaşacağıma karar vermek de sizin haddiniz değil. Öncelikle başkalarına saygı duymayı öğrenin. Sonra yorum yazarsınız.

   Sil