DEX İlk Romanım Ve Yılbaşı Partisi

Doğan Kitap, Dex, Doğan Egmont

Dex ile bir yılın daha sonuna geldik 😍.

Hatırlarsanız geçtiğimiz şubat ayında yine Dex ile birlikte 6.yıllarını kutlamıştık (yazıyı buradan okuyabilirsiniz). Kutlamada 6.yıllarına özel bir sürprizleri vardı, Dex İlk Romanım...İmkansız Aşk konusu ile kitap çıkarma hayali olanlara bir fırsat sunmuştu Dex. Bu ay da kazanan kişi, ikinci ve üçüncü belli oldu. Mini bir yılbaşı kutlamasıyla birlikte ödül töreni yapıldı. Gecenin detaylarına bakacak olursak;

(Ön) Ben, Eren Nadir Akşamoğlu, (Arka sağ baştan) Aşkın Ulaş Kaba, Yurdagül Şahin, Serkan Yolcu, Sinem Çelebioğlu ve Elmas Koçan

Salı akşamı Karaköy Finn'deydik. Doğan ailesine yazarları, bloggerlar ve bookstagram kullanıcıları olarak eşlik ettik. Dex bir süredir duraklama dönemindeydi ama 2017'yi oldukça başarılı geçirdiklerini düşünüyorum. Kurulduğu zamanı da baz alırsak, bu yılı pek çok yönden dolu dolu geçirdiler. Bünyelerine kattıkları yeni yazarların yanı sıra 2016'dan beri ciltli kitap basmaları, orijinal kapak tercihlerinin artışı ve kaliteli basım ve sosyal medya ile iletişimlerini çok daha iyi bir seviyeye getirdiler. Gözlemlediğim kadarıyla da aldıkları iyi yorumlar artışta :).

(Sağ baştan) Senem Kale (Dex'in Genel Yayın Yönetmeni), Canan Tan, Yarışma Birincisi Salimcan Satıcı, Wattpad Türkiye Temsilcilerinden Serhat Tolga Yıkıcı

Dex İlk Romanım yarışmasının birincisi Wattpad'de Tacdelen kullanıcı adıyla hikayesini paylaşan Salimcan Satıcı'nın hikayesi Nazenin birinci oldu. Öncelikle buradan tekrar tebrik ederim kendisini. Yaşı 18. Üniversite sınavına hazırlanıyor ama yazmaya vakit ayırması, özellikle bir erkek olarak İmkansız Aşk temasıyla birinci seçilmesi güzel bir durum. Online bir platformda bu vb temalarla kurgularını bizle paylaşmış, ismini duyurabilen bir genç erkek yazar duymadım desem yeridir. Umarım bu fırsatı iyi değerlendirir. Kurgusu isminden dolayı dikkatimi çekmişti ama kitap halini beklemek daha cezbedici.

Canan Tan, Irmak Ayerdem, Serhat Tolga Yıkıcı

Wattpad'de NikeRemercier kullanıcı adıyla hikayesini paylaşan Irmak Ayerdem, Siyah Gül ile ikinci seçildi. O da ödülünü Canan Tan'dan aldı. Tebrik ederim. Umarım hikayesi, hikayeleri bir gün kitap kokusuna kavuşur.

Canan Tan, Sümeyye Avcı, Serhat Tolga Yıkıcı
Üçüncü seçilen hikaye ise Nonamittere kullanıcı adıyla hikayesini paylaşan Sümeyye Avcı'nın Gece Tutulması adlı hikayesi oldu. Aynı iyi dilekleri Sümeyye Avcı içinde diliyorum. Tebrik ederim.


Taylan Taftaf ile.
Benim için gecenin en güzel anlarından birine geçebiliriz o zaman :). Taylan Taftaf''ı biliyor musunuz bilmiyorum. Ancak bu yazıdan sonra kimdir?, nelerle ilgileniyor) bakacağınızı biliyorum.
Kendisinin çevirilerine aşığım. 
Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sosyal medyada belli isimler hep övülüyor ama bir de Taylan Taftaf'ın çevirilerini okumanız gerekiyor. Ben henüz 3 çevirisini okudum ama bayılmam için yetti de arttı bile. Kendisi ile tanışmam Dex'in Cadı Avı kitabı ile olmuş. Kitabı çok sevdiğimi ve devamı çıkmadığı için üzüldüğümü hatırlıyorum. Çevirisi ve redaksiyonunu da beğendiğimi hatırlıyorum ama o zaman çevirmenimizin adı pek aklımda yer etmemiş ne yazık ki :(. İsminin aklıma kazındığı çevirisi yine Dex'ten çıkan Karanlık Sevgili oldu. Kitabın kurgusu güzeldi ama kitabı sevmemi sağlayan Taylan Taftaf'ın ortaya koyduğu kusursuz çeviri oldu. Bu kadar iddialı konuşuyorum! Ne redaksiyon hatası, ne kurgu ile ilgili alakasız kelime seçimleri...hiçbiri yok. Zaten her çevirmenin yapması gerektiği iş bu gibi düşünebilirsiniz ama ne yazık ki öyle değil. Bütün halinde, benim okduğum türlerde, iyi bir iş çıkaran çevirmen sayısı parmakla sayılabilecek kadar az bence. Özellikle aradaki farkı Sonsuz Sevgili'yi okuduktan sonra gördüm, görüyorsunuz. Kendisini fark ettikten sonra keyifle okuduğum bir diğer çevirisi Siren Yayınları'ndan Yabana Doğru oldu. Farklı türlerde aynı başarıyı yakalamış bir isim anlayacağınız (: . 

Miray Akovalıgil
Dex'in bir diğer sürprizi Miray Akovalıgil oldu. Geceden başka fotoğraflara bakmak isterseniz;

Burcu Aktaş, Irmak Ayerdem, Senem Kale, Salimcan Satıcı

Alya Öztanyel, Senem Kale, Serhat Tolga Yıkıcı ve Eşi

Aşkın Ulaş Kaba ile ❤
Irmak Ayerdem, Salimcan Satıcı, Senem Kale, Alya Öztanyel, Burcu Aktaş, Nihan Tanrıyakul, Deniz Altunay
Sinem Çelebioğlu ve Elmas Koçan ile ❤

Öncelikle Senem Kale'ye, Deniz Altunay'a, Nihan Tanrıyakul'a, Sibel Doğru'ya ve Sinem Çelebioğlu'na, sonrasında tüm Dex ekibine teşekkür ederim. Yine unutulmaz bir gece yaşattınız :). Seviliyorsunuz ❤!
2017 yılınız belki iyiydi belki kötü ama 2018 yılınız bomba gibi olur umarım! Sağlık, aşk, para, başarı, ne diliyorsanız, hepsi yeni yılda sizle olsun bol bol. Mutlu anlarınız çok olsun, gülümsemeniz eksik olmasın. Özellikle de kitaplar. Tabii hınzır, komik, seksi, distopik Dex'i daha çok okuyun ;).
İyi seneler dilerim🎄!

@dogrova
Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

3 yorum:

  1. Çok eğlenceli bir gece olmuş. Kazananları da ayrıca tebrik ediyorum. Yolları açık olsun :)

    YanıtlaSil
  2. Nice post! Your blog is amazing!
    Following you! Follow back?

    http://colourfulmadness.blogspot.com

    YanıtlaSil