Eylül Ayını Sevmeyenler Kulübü


Yağmurlu bir geceden merhaba :)).

Başlık her ne kadar negatif bir çağrışım yapıyor olsa da aslında şu anda oldukça keyifliyim. Dizlerimde bir pike, yanımda bir bardak çayım ve tatlım, oturmuş bu yazıyı yazıyorum. Dermişim :). Pike olayı tiye almak için yazdığım bir şey olsa da çay ve tatlı kısmı doğru. Tabii keyifli olduğum kısmı yalan.

Her ne kadar yazın son günlerinden birinde doğmuş olsamda yaz mevsimi dışında bir mevsimi sevdiğim söylenemez. Sadece İlkbahara sempatiyle yaklaşabiliyorum. Onun dışında yağmur, soğuk benden uzak olsun modundayım açıkçası. Kar da hoşuma gider aslında ama zaten birkaç gün dışında yerde kaldığı nadir İstanbul'da. O nedenle es geçebiliriz.
Eylül öyle bir ay ki, onu sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılıyoruz bence.

Yazın bitişi, soğukların, yağmurun gelişi, okul ve iş döneminin tam gaz başlaması ya da  devam etmesi...nasıl sevilebilir ki?.

Romantik bir insan olmadığım da buradan anlaşılıyor sanırım :)).

Havaların dengesizliğinden her gün en az onbeş dakika "Ne giysem? Yanıma ne alsam? Ya da bir şey almalı mıyım?" gibi sorularla gereksiz beynimi yoruyorum. Ee güne böyle başlamışım bir de devamı var bu günün. Dersiydi, işiydi zaten yorucu. Bir de hava kapalı. Kitapsever biri olarak battaniye-kitap-sıcak içecek üçlüsüyle çok nadir vakit geçirebiliyorum Sonbahardan itibaren. O nedenle benim için hayal oluyor genelde o üçlü.
Soğuğu zaten sevmediğimi başta söylemiştim.
Geriye ne kaldı Eylül'ü sevmek için :/? Depresif bir ay. Edebiyatımızda bile ilk psikolojik romanın adı Eylül, Mehmet Rauf.
Eylül ayı başladığından beri iyi bir ruh halinde değilim anlayacağınız. Eh, Ekimde daha iyi olacağım gibi gözükmüyor şimdilik.

O nedenle Eylül'ü sevenler, bu yazıyı okursanız belki benim fark etmediğim olumlu yaklaşılabilecek bir yanı vardır sizin açıklık getirebileceğiniz :)?

Bu arada Eylül'ü sevmeyen başkaları var mı? Merak ettim. Sağlıcakla kalın 🌹.

Share this:

, , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. Bugün tam da sonbaharı sevmiyorum,ben havanın karanlığını ,doğanın yorgunluğunu ve o negatif havayı hissederken insanlar nasıl sonbaharda iyi şeylere;yaprakların güzelliğine odaklanailiyor diye düşünüyordum.Eylül diyince okulların açılmasından kaynaklı bir heyecan hissediyorum ancak sonbaharı düşününce hevesim kaçıyor.Neyse, tek olmadığımı bilmek güzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle güzel. Sınavlardan dolayı okul beni pek heyecanlandırmıyor açıkçası, okulumu sevsem de :).

   Sil
 2. Aa ama Eylül sevilmek mi? Şimdi sonbahar eline paleti alacak,harikulade renklerde manzaralar çizecek tuvale.Yeşil üzerine sarı ve kırmızının binbir tonuyla.Hem okula giden cıvıl cıvıl çocuklarla doldu sokaklar.Daha soğuklar ve yağmurlar da başlamadı.
  Bence güzel, Eylül güzel ay 😉😊
  Bu arada merhaba...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba 🤗. Burada soğuklar ve yağmur başladı :(. Eylül'ün renk skalası dışında bir artısı yok bence :D.

   Sil
 3. Ben severim :) Ben her ayı , her mevsimi ayrı ayrı severim . Eylülde sarı yaprakların yollarımı süslemesini çok ama çok severim :) Soğuktan korunmak için rengarenk atkılar takmayı , kalın hırkalar giymeyi , battaniyeye sarılıp kitap okumayı çoooook severim :) Eğer ki keyif almak istersek her şeyden keyif alabiliriz :) Kendimi bir an Polyanna gibi hissetim :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuzla içim açıldı :). Pozitif enerjinizin daimi olması dileğiyle. Sevgiler :).

   Sil