Hayali DünyaYeni bir mim :). Mor Düşler Kitaplığı blogunun sahibi Gizem Araz'a daveti için çok teşekkür ederim♥. Onun cevaplarına buradan bakabilirsiniz. Sorular çok hoşuma gitti. Arada insanın kendinden de bahsetmesi lazım. Ben keyifle cevapladım. Umarım siz de keyifle okursunuz. Yapmak isteyen herkes de davetlidir  :).1) Gitmek istediğiniz bir hayali dünya var mı? Varsa neresi olsun isterdiniz?

Evet, var. Anita Blake'in dünyası! Kendisi ayılıp bayıldığım, yıllardır okumaktan vazgeçemediğim bir kadın karakter... Laurell K. Hamilton'ın onun için yarattığı evrene ve ona sunduklarına bayılıyorum! Bir kere insanlar dışında başka varlıkların olması, çeşitlilikleri heyecan verici. Vampirler, kurtadamlar (gerçi adam kelimesi cinsiyetçi bir yaklaşım ama ağız alışkanlığı, üzgünüm), fareler, kuğular, leoparlar, aslanlar...hayvanat bahçesi mübarek dediğinizi duyar gibiyim :). Fakat başka bir seride okudunuz mu hiç onları ;). Nekromensır ve Succubus durumlarını da unutmamak gerek.

2) Sevdiğiniz bir dizide veya filmde bir karakter olsaydınız hangi karakter olmak isterdiniz? 

Dizilerden favorim Sons of Anarchy. Derin bir bağlılık duyuyorum nedense. Yaşanılan olaylar ve karakterler çok etkilemişti beni. Eğer kadın karakterlerden biri olacak olsaydım Jax'in annesi Gemma olmak isterdim. Erkek karakterlerden de Jax. 
Sevdiğim filmlere gelirsek, işler orada karışıyor. Soruyu okuduğumdan beri aklıma bir örnek gelmedi :/. Beğendiğim pek çok film oldu ama aklıma özellikle gelen bir karakter olmadı filmlerden. İlla bir örnek vermek gerekirse Angelina Jolie'nin canlandırdığı bütün karakterlerden herhangi biri olabilirim :),

3) Bu seferde sevdiğiniz roman veya masal kitaplarından birinin karakteri olacaksınız. Hangisi olmak isterdiniz?

İlk soruya verdiğim yanıttaki coşkuyu hissedenler, bu sorunun cevabını tahmin etmişsinizdir :). İlk aklıma gelen Anita Blake oldu :). Daha sonra biraz düşündüğümde ikinci aklıma gelen de Karissa oldu. Her şey Vitale için :D. Tabii erkek karakter olma durumum olsaydı cevabım direkt Vitale olurdu. O da ayrı mesele.

4) Gerçek hayatta başka biri olarak doğmak gibi bir şansınız var -kendiniz olamazsınız, başkası olmak zorundasınız- kim olarak doğmak isterdiniz?

İşte zor bir soru. Soruyu okuduğumda ilk aklıma gelen Truvalı Helen oldu ama bir süredir Truva filmini tekrar izlemeyi düşünüyorum. Bu nedenle direkt aklıma o geldi. Fakat düşündüğümde Benazir Bhutto ve Prenses Diana arasında kalmış buluyorum kendimi. İkisinden biri olmak isterdim. Net cevap veremeyeceğim ne yazıkki :().

Share this:

, ,

Yorumlar

2 yorum:

 1. Güçlü karakterleri seviyorsun anladığım kadarıyla. Ne değişik sorularmış gerçekten. Bu aradaSons of Anarchy'yi çok duydum ama izlemedim. Sanırım vakit bulup başlasam iyi olacak.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet :). İlgini çektiyse seninde cevaplarını okumak isterim 🤗. SoA muhteşemdir. Araya sıkıştır izle ilk fırsatta 😁.

   Sil