Yarıyıl RaporuUzun zamandır mimlenmemiştim sanırım. Beni mimleyen sevgili Elmas Pırıltıları blogunun sahibi Elmas Koçan'a teşekkür ederim 🤗. Onun Yarıyıl Raporunu buradan okuyabilirsiniz 😊. Yarıyıl Raporu okuduğum kitaplarla ilgili elbette. 14 soru. Goodreads'de kendime 111 gibi bir rakamı hedef koyduktan sonra bu yazı için şu ana kadar okuduğum kitaplara baktığımda sayının 45 olduğunu gördüm ki hayal kırıklığına uğrattı. Neyse biraz böyle olacağı belliydi de benim hevesim işte :). Sorular ve cevaplara geçelim o vakit.

1) Şu ana kadar okuduğun en güzel kitap?

Kuşkusuz Zeynep Saraç'tan Gri Mavi. Bir kısmını Wattpad'de okuma şansına erişmiştim. O nedenle kitap olarak okumak istediklerim arasında ilk beşteydi. Sonunda geçen hafta okudum. Nar Çiçeği ile yazar benim için zirveye ulaşmıştı. Açıkçası ondan sonra yazacağı eserlerle ilgili şüphelerim vardı. Gri Mavi ile tüm şüphelerim giderildi. İlk fırsatta sizlerle yorumumu paylaşmak istiyorum. Şiddetle önerilir!

2) Şu ana kadar okuduğun en iyi devam kitabı?

Bir diğer sevdiğim tür olan historical romance'den vereceğim yanıtımı. Lisa Kleypas'ın The Hathaways serisinin 3.kitabı Gecemi Aydınlat. Hathaway kardeşleri çok seviyorum zaten ve serinin hiçbir kitabına 4 puandan aşağı vermedim ama Gecemi Aydınlat işleyişi ile ayrı bir yere sahip oldu bende.

3) Okumak istediğin ama henüz okuyamadığın yeni çıkan bir kitap?

Kazanın Laneti'nin ikinci kitabı: Kazanın Suçu . İlk fırsatta alıp okumak istediklerimden.4) İkinci yarıda çıkmasını çok beklediğin bir kitap?

The Best'im olan, ana erkek karakterinde Ignazio 'Naz' Vitale'in yer aldığı Gözlerindeki Canavar Serisinin üçüncü kitabı olan Target on Our Backs. Dilerim Yabancı Yayınları bizleri çok bekletmez.

5) Seni hayal kırıklığına uğratan kitap?

Ne yazık ki bir değil birden fazla yanıt verdim. Günahlar ve İğnelerin son kitabı olan Cüretkar Ve Yalancı ilki. Yazar seriyi ikinci ve üçüncü kitapta mahvetmiş. Bir diğer paylaşacağım Touch of Darkness. Bizde ilk kitabı olan Karanlığın Kokusu Şubat ayında çıkmıştı, Sihirli Kitaplık olarak tur yaptık hatta. Bende ilk kitabı okuduktan sonra bir heves ikinciyi okumaya kalktım. Keşke öyle bir girişimde bulunmasaydım. İlk kitap çok ahım şahım bir şey değildi ama ikincisi bitmek bilmedi. Ara vere vere okudum.6) Seni şaşırtan bir kitap?

George Orwell'ın Hayvan Çiftliği. İçeriğini biliyordum ama kitabın bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim. Benden sonra babam okudu, o da çok beğendi. Okuması için bir arkadaşına verdi sonra kitabı. Bakalım onun yorumu ne olacak :)?.

7) Favori yeni yazarın?

Mario Puzo.

8) En yeni favori karakterin?

Zeynep Saraç'tan Gri Mavi'nin ana kadın karakteri, Eyşan.9) Seni ağlatan kitap?

Özellikle dramdan kaçıyorum ama Işılca'ya ait olan Sedat'ı okurken bazı kısımlarında ağlamıştım.

10) Seni mutlu eden kitap?

Sempre!. J M Darhower Sempre ile  yerini bende sağlamlaştırdı. Okurken her türlü duyguyu hissettim. Fakat kitap bittiğinde yaşadığım tatmin duygusu...paha biçilemezdi. Şu cümleleri yazarken bile kitabı tekrar okuyasım geldi, o kadar net! 

11) Kitaptan uyarlanan en beğendiğin film?

Bu dönem tek izlediğim kitap uyarlaması Karanlığın Elli Tonu'ydu ama ilk filme göre daha başarılı bir uyarlama olmuş, rahatlıkla söyleyebilirim. 12) Bu yıl yazdığın favori kitap yorumun?

Şimdilik Sempre ;).

13) Bu yıl satın aldığın en güzel kitap?

Güzel kitaplar almaya özen gösteriyorum. O nedenle bir seçim yapamam.

14) Yıl sonuna kadar neleri okumak istiyorsun?

Köle, Aşk Nöbeti, Sen, Bininci Kat, Semerkant, Nutuk, Hükümdar, Utopia, Tempting The Bodyguard, Love in the afternoon, Toplum Sözleşmesi, Efsanevi.

Bunları okursam süper ötesi olur. Sayı olarak az olabilir ama okuma hızımı şu ara düşündüğümde ve okulun açılmasına pek bir şey kalmadığından güvenemiyorum kendime. 


Cevaplarım bu şekilde. Yapmak isteyen herkes davetlidir:).
Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Gri Mavi, Eyşan ben bittim o kitapta. hayvan Çiftliğini yarım bırakmıştım hemen tamamlayacağım. Sempre'de okumak istediklerim arasında. Çok güzel bir mim oldu. teşekkür ederim. Bayıldım:))) Öpüyorum seni

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bende tekrar teşekkür ederim Elmas abla davetin için 🤗😘.

      Sil