Şezlong Savaşları || İdil Hazan Kohen


Künye

Kitabın Adı: Şezlong Savaşları
Yazarı: İdil Hazan Kohen
Seri Sıralaması: 3/3
Tür: Absürd Komedi
Yayınevi: DexplusTatile yaraşır bir kitapla merhaba :).

Şezlong Savaşları aslında  Kişisel Gerilim ve Dişisel Gerilim kitaplarının üçüncü ve son kitabı oluyor. Ben ilk iki kitabı okumadım. Fakat Şezlong Savaşları'nın arka kapağını okuduğumda ilk iki kitabı okumadan da bu kitabı keyifle okuyabileceğimi düşündüm.
Nitekim yanılmamışım :).

Kitap Dila'nın zorla bir buluşmaya gitmesiyle başlıyor. Arkadaşı Serpil, Kaan'dan ayrıldığından beri ona birini ayarlamak, depresyondan çıkarmak derdindedir her ne kadar Dila aksini iddia etse de. Altı üstü aşık olduğu adam tek taş'ı gösterip vermemiştir. Bunda depresyona girecek ne vardır?
Daha sonra Dila eve döndüğünde eski stajyeri Delfin'den telefon alır. Nişanlanacaktır Alaçatı'da ama nişandan önce gitmek istiyordur oraya kız arkadaşlarıyla. Ünlü 'beach club'lara', ünlü 'night club'lara' gidip boy göstermeleri, kutlamalar yapmaları gerekiyordur. Alaçatı'ya gidiyorlar sonuçta. Hem bekarlığa veda partisi de olacaktır.

Dila direnmeye çalışsa da hayır diyemez ve onun tabiriyle 'Y Jenerasyonu'yla yola çıkmış bulunur. Daha yolculukta aksilikler yaşamaya başlar Dila. Bir Hangover vakası olmuştur. Alaçatı'da da türlü türlü aksiyonlar Dila'yı bekliyordur. Bu aksiyonun içine Buğra gibi bir taş da dahildir yalnız onu belirteyim ;).
Yalnız kızlar Kaan konusunda da aklına giriyorlardır, onu unutamadığını söylemek gibi. Bakalım Dila mutlu sonuna kavuşabilecekmidir?

İlk iki kitabı okumamama  rağmen kitabın sonuna doğru Dila'yı ve yaşadıklarını o kadar benimsemiş vaziyetteydim ki istediği mutlu sona kavuşmasını dilerken buldum kendimi. Yer yer komik, dolu dolu bir macera geçirdik Dila ile. Yazar absürd komedi türünde ikinci favori yazarım arasına girdi. Anlatım tarzının farklılığı benim için artı bir durumdu. Kitap bitince ilk iki kitabı da okusam mı diye düşünmedim değil.
Tatilde ne alıp okusam diye düşünenlere önerebileceğim bir kitap Şezlong Savaşları :).

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

4 yorum:

 1. Bende daha yeni kişisel gerilim kitabını aldım ama kardeş tatilde bu iyi gider bana diye kaptı elimden :) Geri geldiğinde ben de okuyacağım. Alırken hiçbir fikrim yoktu kitapla ilgili ama şimdi seni okuyunca çıtır çerez gülümseteceğini hissettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi yapmış kardeşiniz :D. Umarım keyifle okursunuz sizde :).

   Sil
 2. Çok eğlenceli bir kitaba benziyor. Adı da kapak tasarımı da çok başarılı bence

  YanıtlaSil