Gecenin Kanatları || Juliette Cross


Künye

Orijinal Adı: Nightwing Series
Yazarı: Juliette Cross
Seri Adı: Nightwing
Seri Sıralaması: Ruh Ateşi, Yel Alevi, Gece Çiçeği
Çevirmeni: Hanife Albayrak
Tür: Yetişkin - Fantastik
Yayınevi: Dexplus
Puanım: 3.5/5


Bu ara okuduğum kitaplar arasında en çok keyif aldıklarımdan biriydi Gecenin Kanatları. Yetişkin-Fantastik türünü okumayı seven biri olarak şu yaz günlerinde acayip iyi geldi :).

Gecekanat serisi olarak geçiyor ve bizde üç kitap bir arada basıldı. İyiki de öyle oldu. Zaten her kitap yüzelli sayfa civarında. Çik-lit gibi. Sadece birkaç fantastik öge var. Bu seride karşımıza çıkan varlıklar Morgonlar. Kendileri yarı insan yarı ejderha.
Hikayeye göre Binlerce yıl önce, Kuzeyin Ejderha Kralı Radomis kışın en son dolunayında insan Prensesi Morga'yı görür ve ona duyduğu arzuyla onu kaçırıp ona tecavüz eder. Morga'nın düğününden önceki gecedir. Onların birlikteliğinden de yarı insan yarı ejderha, oğulları Larkos doğar. Fakat kuvvetini topladığında tüm ejderha ırkının peşine düşer babası da dahil olmak üzere. Ancak Ruh Ateşi denilen bağdan dolayı babası ile birlikte annesi de ölür.
Tabii bu insanların anlattığı versiyon. Özellikle çocuklarına anlatıyorlar  Morgonlardan uzak durmaları için.

Gecekanatlar Morgonlar arasında en saygın ve güçlü ailelerden biri. İlk olarak Ruh Ateşi'nde Lucius Gecekanat ve Jessen Cade'in hikayesini okuyoruz. Jessen'in ailesi de insanların dünyasında önde gelen ve güçlü bir aile. Babası her ne kadar Morgonlardan nefret etse de iki dünya bir arada yaşadığı için ekonomik çıkarları uğruna Gecekanatlar ile iş anlaşmalarında bulunuyordur ama ilişkileri bununla sınırlıdır. Özellikle kızının onlardan -tüm Morgonlardan- uzak durmasını istemektedir...

İkinci kitabımız Yel Alevi Lucius'un erkek kardeşi Lorian'ın ve Sorcha Linden'in -Jessen'in arkadaşlarından- hikayesini konu alıyor. En beğendiğim kitap bu kitaptı sanırım. Lorian daha genç yaşlarında şiddete bulaşmış biri. İlk kitapta da içine kapanık, zor adam sinyallerini de vermeyi ihmal etmemişti. Sorcha ise kendini kısıtlamayan, konu istekleri olduğunda -özellikle erkekler konusunda- elde edemeyeceği hiçbir şey hiçkimse yoktur. Açıkçası iki zorlu karakterin birleşimini yazarın iyi aktarıp aktaramayacağı konusunda endişelerim vardı ama kısa bir süre sonra kayboldu. Çok çok keyifliydi 😁. Üçüncü ve son kitabımız ise Gece Çiçeği. Lucius ve Lorian'ın kuzeni Paxon ile Ella Barrow'un -Jessen ve Sorcha'nın arkadaşı- ilişkilerini okuyoruz. Paxon çapkınlığı ile nam salmış biri Ella ise onun tersi. Gerçi bunda bastırılmış olmanın ve kendini kontrol etmeye çalışmanın da etkisi var. Geçmişte de annesi yaşadığı bir olaydan dolayı bizzat kızının uzak kalmasını istiyor Morgonlardan. Tabii mümkün olmuyor.

Kitapla ilgili tek sıkıntı redaksiyonuydu. Yayınevine ayriyeten söyledim de. Umarım bir sonraki baskı da dikkate almış olurlar.

Altı farklı karakter, üç çiftin aşk hikayesi...dram, aşk, komedi, seks, bağ kurmak, fantastik öğeler ne ararsanız var. Keyifle okuduğum bir seri ve dörtyüzelliüç sayfa oldu. Bu türü sevenlere memnuniyetle öneririm 🤗.

Share this:

, , , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder