Sihirli Kitaplık || Karanlığın Kokusu || Christina Dodd || Karakterlerle Röportaj


Karanlığın Kokusu turumuzun bitmesine bir gün kala... Tur boyunca benim en çok keyif aldığım şeylerden birini paylaşacağım bugün. Serinin ilk iki kitabında göreceğiniz, Wilderların en büyük ve ortanca oğlu Jasha ve Rurik ile yazarımızın yaptığı röportajı çevirdim. İlk çevirim. Umarım keyifle, sorunsuz okursunuz :).


Christina Dodd  Karanlığın Varisleri'den Jasha ve Rurik Wilder ile yapmıştır bu röportajı.


Christina Dodd: Bugün Christina Dodd (bu benim) tarafından yazılmış olan Karanlığın Varisleri serisinin ilk iki kitabında yer alan kardeşlerden Jasha ve Rurik Wilder ile birlikteyiz. Onlarla burada ailelerinin de dahil olduğu, şeytanla yapılan bin yıldan eski anlaşma ile ilgili konuşmak istedim. Peki, sizlerden hangisi başlamak ister?

Rurik: Jasha ile başlayalım. Ailenin en yaşlısı ve kendi konuşmasını duymayı seviyor.


Jasha: Çünkü sadece ben aynı anda sakız çiğnerken yürüyebilecek kadar zekiyim.

Rurik: Hayır. Bunun nedeni sıkıcı ve övüngen olman.

CD: Pekala, Yerleştiğimiz için mutluyum. Jasha?

Jasha: Rusya bozkırlarında dolaşan atamız, Konstantine Varinski bir gangsterden daha fazlası değildi. İnsanları eğlencesi ve çıkarları için dövdü, köyleri yaktı, çocukları ve dulları karda donmaları için dışarı attı, ve genç kızlara tecavüz etti. Kendisi için büyük bir üne kavuştu ve şeytan büyük bir fırsat sundu. Konstantine'e geldi ve bir anlaşma teklif etti. Şeytanın ruhlarını alması karşılığında Konstantine ve onun soyundan gelen erkekler düşmanlarını takip edebilen bir yırtıcı hayvana dönüşme gücüne sahip olacaklardı.

Rurik: Konstantine kabul etti ve anlaşmayı mühürlemek için annesini öldürdü.

CD: Harika adammış.

Rurik (alaycı bir şekilde): Mirasçısı olmak beni gururlandırıyor. Varinskilerin geçmişte hiç kahramanlıkları yok, bana güven. İlk Konstantine'den bu yana onlar takip edip, bir ödül için öldürmeye istekli paralı askerler haline geldiler. Rusya'nın dört bir yanında korkulan, dehşet veren bir efsane oldular. İsteksiz kadınlar kullandılar ve sadece oğulları oldu, kızları değil. Hiç evlenmediler, hiç aşık olmadılar.

CD: Böylece ne değişti?

Jasha: Babam annemle tanıştı.

Rurik: Aşık oldular. Yer kabuğunun soğumasından beri evliler ve hâlâ aptalca bir şekilde birbirlerine aşıklar.

CD: Biz de kocamla bu kadar uzun süredir evliyiz ve aptalca aşığız!

Wilder Kardeşler: Tebrikler! (Beşlik çakarlar.)

Jasha: Böylece babam ve annem ABD'ye, Washington eyaletine göç etti. Soyadlarını Wilder olarak değiştirdiler ve birer yıl arayla bize, üç oğlana, sahip oldular.

CD: Üç oğlan?

Rurik: Bir erkek kardeşimiz var. Adrik…on yedisine geldiğinde kayboldu.

CD: Bu hassas bir konu.

Kardeşler ciddiyetle başlarını salladı.

Jasha: On yıl sonra kız kardeşimiz doğdu.

CD: Ailenin kızları olmadığını sanmıştım.


Rurik: Bin yıldır olmadı. Firebird bizim mucizemiz.

CD: Sizler büyük, yapılı adamlarsınız. Ne zaman isterseniz bir hayvana dönüşebileceğinizi mi söylüyorsunuz? Sevimli, yavru bir tavşana ya da tüyleri kabarık, küçük bir yavru kediye?

Jasha: Yırtıcı hayvanlar. Sadece yırtıcı hayvanlara dönüşebiliriz. Paketi çalıştırmak istediğime karar verdiğimde bir kurda dönüşürüm.

Rurik: Ve gökyüzünde uçmak istediğimde bir şahin olurum.

CD: Havalı!

Jasha: Evet, ayrıca bir yırtıcıya dönüşmek zevk— özgürlük, normal insanlardan daha iyi olma hissi— bir adamı şeytanın avucuna sunmak. Ve annemizin sahip olduğu görüden beri şeytana uymaya karşı avlanmamak için çok çok dikkatli olmalıyız çünkü — gülme — Wilderlar şeytanla yapılan anlaşmayı bozmak için seçildi.

CD: Bekle. Anneniz bir görüye sahip? Şeytanla yapılan anlaşmayı bozmak için seçildiniz?

Rurik: Sevdiğimiz kadınların yardımıyla.

CD: Sevdiğiniz kadınlar kimler?

Rurik (küçümseyerek): Ha! Eğer pire banyosuna ihtiyaç duyan ve köpek maması yiyen herifler hakkında okumak istiyorsanız en ilginci..Jasha: Bulmak için kitapları okumak zorundasınız. Benim hikayem Karanlığın Kokusu ve elbette en ilginci.


Jasha (soğukça): En azından atıştırmalık olarak fareleri yemiyorum.

Rurik (Jasha'yı inkar eder): Benim hikayem Karanlığın Dokunuşu. Karanlığın Varisleri'nin ikinci bölümü.

Jasha (bana göz kırpar): Umarız vahşi tarafta yürüyüşe çıkabilecek ve romantik maceralarımızı paylaşabilecek kadar cesur olursunuz.

Rurik: (derinden gelen sesiyle gözlerimin içine iyice bakmak için eğilerek): Cesur olursanız pişman olmayacağınıza söz veriyorum.

Christina Dodd: (röportajı unutmakla birlikte kendini yelpazelerken): Öyleyse ne zaman ayrılacağız?

Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder