Sihirli Kitaplık || Karanlığın Kokusu || Christina Dodd || Yorum


Yine bomba gibi bir blog turuyla karşınızdayız😏!  Bu seferki için ekstra bir heyecan duyuyoruz. Pegasus Yayınları'nın yeni kitaplarından biri Karanlığın Kokusu. Kapağını görür görmez ve konusunu okur okumaz vurulduk kendisine diyebiliriz. Karanlığın Varisleri serisinin de ilk kitabı. Hem paranormal, yetişkin türünde hemde serinin ilk kitabı olunca kaçırmayalım istedik. Aşağıda etkinlik takvimimiz ve kitap yorumum yer alıyor. Dolu dolu bir tur sizleri bekliyor, benden söylemesi 😉.

Etkinlik Takvimi

1. Gün
Okuma Halleri - Instagram hesabımızda
Alıntılar - Instagram hesabımızda
2. Gün
Yorum - Esra Nazenin Özdemir
Soy Ağacı - Instagram hesabımız
Alıntılar - Instagram hesabımız
Karakter Tanıtımları - Instagram hesabımız
3. Gün
Karakter Tanıtımları - Instagram hesabımız 
Alıntılar - Instagram hesabımız
4. Gün
Yorum - Hayal Perest'in Zaman Yolculuğu
Alıntılar - Instagram hesabımız 
Karakter Tanıtımları - Instagram hesabımız
5. Gün
Karakter Tanıtımları - Instagram hesabımızda 
Alıntılar - Instagram hesabımızda
Karakterlerle Röportaj - Esra Nazenin Özdemir


Gerçek ile efsanenin arasında kök salan tutkulu bir aşk...


Yıl  Ms. 1000
Yer  Rusya, Ukrayna
Şeytanla yapılan bir anlaşma...

Rusya'nın bozkırlarında yaşayan, Varinski kabilesinin kurucusu Konstantine Varinski  şeytanla bir anlaşma yapmıştır. Bu anlaşmadan önce de kendisi ve kabilesi acımasızlıkla nitelendirilmişlerdir ama bu anlaşmadan sonra haklarında korkunç laflar dolaşmaya başlamıştır.
Ruhunu şeytana satmasının karşılığında Konstantine ve onun soyundan gelecek erkekler, düşmanlarını ele geçirip öldürebilecek güçte bir yırtıcı hayvana dönüşme gücü elde ederler. İstedikleri zaman hemde.

Anlaşmayı mühürlemek içinse Meryem Ana'nın dört farklı resminin bulunduğu, tek aile ikonu olan tabloyu şeytana vereceğine dair söz verir Konstantine. Bunun için annesini öldürür...
Elde ettikleri bu güçle düşmanlarına ve kendilerine itaat etmeyenlere vahşet saçarlar. Ta ki bin yıl sonra başka bir Konstantine Varinski aşık olup (Zorana) bu mirasa sırıtını dönünceye kadar. ABD'ye göç etmekle kalmazlar ve soyadlarını Wilder olarak değiştirirler.

Günümüze gelindiğinde sahnede Wilderların en büyük oğlu Jasha Wilder var. Ne derece yakışıklı, güçlü, cazibeli bir tarafa bırakırsak (bırakamadı : ) Wilder Şarapları'nın genel müdürüdür ve istediğinde bir kurtadama dönüşebiliyordur. Sağ kolu olarak nitelendirebileceğimiz Ann ise Jasha'ya aşıktır. Kendi güzelliğinin ve yeteneklerinin farkında olmayan Ann bir hafta sonu hem iş icabı hemde  bir baştan çıkarma planı için cesaretini toplayıp Jasha'nın evine gider. Ancak işler istediği gibi gitmeyecektir. Evde bulacağı Jasha değil bir kurttur...
Ann öğrendiği gerçekle Jasha'dan uzak durmak istese de hissettiği tutku ve kaderi böyle bir şeye izin vermeyecektir.

Bu kitapla birlikte fantastik-yetişkin türünde kitap okumayı ne kadar özlediğimi fark ettim.
Elimden geldiğince konuyu kısa tutmaya çalıştım. Çünkü benim anlattığım üç paragraftan daha fazla bilmeniz gereken bilgi var. Anlaşma, kehanetler, geçmişten günümüze Varinskiler arasında yaşananlar ve geldikleri hâl...yazar altyapısı sağlam bir kitap yazmış, daha iyi olabilirdi tabii (kendisinin yazdığı on dört seri var bu arada ve bazıları en az dört kitap falan). Yalnız karakterler Rus olduğundan dolayı isimlerine alışana kadar kitabın başındaki soy ağacına bakıp durdum😃.

Keyifle okuduğum kitaplardan biri oldu Karanlığın Kokusu. Jasha da Ann de sağlam karakterler. Bu nedenle çoğu sahnelerini sevdim. Bazı diyalogları güldürdü. İlk birlikte oldukları sahneye bayıldım. Kitabın sonundan dolayı da dayanamayıp ikinci kitabı okumaya başladım orijinal dilinden. Dört kitaplık bir seri bu arada onu da belirteyim. Yayınevinin bizi bekleteceğini sanmıyorum ama sıcağı sıcağına okumak istedim. Yalnız çeviri, redaksiyon sıkıntılıydı. Umarım devam kitaplarında böyle bir şey olmaz. Puanım 3.5/5 .


"Ah." Bu çok onur verici bir şeydi. "Şeytanın anlaşmasını onaylamak zorunda mıydın?"
"Bu durumda bu daha çok babamın günahı oluyor."
"Belki avukatlarımıza danışıp anlaşmayı geçersiz kılabiliriz?"
"Avukatların hepsi Şeytan'a çalışıyor zaten, bunu sen de biliyorsun," dedi Jasha duygusuz bir sesle.Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder