Küçük Mucizeler || Betül Güçlü || Yorum
Künye

Kitabın Adı: Küçük Mucizeler
Yazarı: Betül Güçlü
Tür: Aşk - Aile
Yayınevi: Müptela Yayınları
Goodreads Puanı: 5/5
Benim Puanım: 5/5


Hayat mucizelerle doluydu. Bazen küçük bir kalpte, bazen bir kar tanesinde, bazen yıldızların arasında... Bazen de tam yanı başımızda!

Betül Güçlü'nün kalemiyle beni tanıştıran kitap....
Vaktinde Wattpad'de keyifle okuduğum hikayelerden biriydi Küçük Mucizeler. Özellikle konusu itibariyle biraz zaafım vardır kendilerine, belirteyim. İçlerinde en çok kitap olmasını istediğim hikayelerden biriydi aynı zamanda da.
Kitap haliyle ilgili hiçbir beklentim yoktu açıkçası. Çünkü ilk yayınlanan haliyle sevmiştim zaten ama kitap olmadan önce yapılan düzenlemeler ve eklemelerle muhteşem olmuş. Hiç abartmıyorum. İlk hali etkilemişti ama kitap haliyle mahvetti, içimi parçaladı ve sevgiyle, küçük mucizelerle doldurdu...

Betül'ü ilk defa okuyacaklar için sevgiyle dolu, naif, eğlenceli bir tarzı olduğunu söyleyebilirim. Bu Muzlu Pastam da olsa Küçük Mucizeler de olsa değişmiyor. Okurken her şeyi tam tadında hissediyorsunuz. Okuduğunuz süre boyunca ya da okuduktan sonra gülümsemeniz ve mutluluğunuz eksik olmuyor. En azından bende böyle (: .

Elis'in mezun oluşuyla başlıyor kitabımız. Üniversite de okuduğu süre boyunca çalışması da gerekmiştir Elis'in. Çünkü kendisinin dışında bakması gereken bir oğlu vardır...Pamir Ege.
Pamir'in babası Mert ile lisede tanışıp, aşık olmuşlardır birbirlerine ya da öyle olduklarını sanmışlardır. O gençlik ateşiyle Mert, Elis'e evlenme teklif etmiştir. Elis'de hem ailesinin hayatta olmaması hemde amcalarından dolayı teklifi kabul etmiştir. Ayrıca Mert'e inanmıştır hayatla mücadele edebilecek kadar. Ancak varlıklı bir ailenin oğlu olan Mert ailesinden gördüğü olumsuz tepkilerden sonra, para da suyunu çekince Elis'i terk etmiştir. Hamile olduğunu bile bile.

Bu olaydan sonra oğluna ve hayata dört elle sarılmış, çalışmış, çabalamıştır Elis. Pamir'in dışında ona destek olan arkadaşlarını (hatta kardeş bile diyebiliriz) unutmamak gerek. Pamir, Elis'in neşe ve yaşam kaynağıysa Ceylin de hiç sahip olmadığı kız kardeşi, Semih de erkek kardeşi olmuştur. Bir de Safiş Sultan vardır. Bir anne edasıyla üzerlerinden ellerini çekmeyen (Ceylin'in annesidir bu arada). Bir düzen tutturmuş devam ediyorlarken aniden hayatlarına biri dahil olur. Tabii başta Doruk'un ne kadar önemli bir role sahip olabileceğinin farkında değildir Elis.

Yurtdışından, amcası rahatsızlandığı için dönmüştür Doruk. İşlerin başına geçmesi gerekiyordur. Elis'in çalıştığı şirketin yeni patronudur artık. Doruk'un da bir takım kırgınlıkları vardır. Özellikle kendine karşı. Babasıyla ilgili. İlişkiler bakımından da pek şanslı olamamıştır. Fakat günler geçtikçe Elis ile karşı koyamadıkları bir çekim gücü içinde bulurlar kendilerini ama Elis haklı olarak korkuyordur. Çünkü düşünmesi gereken bir oğlu vardır. Pamir...

Küçücük bir çocuğun yaşadığı babasızlık, ona duyduğu ihtiyaç...ancak bu kadar iyi hissettirilebilirdi. Son sahnede gözyaşlarımı tutamadım.
Hayatta  sevginin, küçük mucizelerin ne kadar önemli olduğunu ve kıymetinin bilinmesi gerektiğini yer yer hüzünlendirerek yer yer tebessüm ettirerek anlatan bir kitap Küçük Mucizeler. Şiddetle önerilir :).

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder