Kendi Düşen Ağlamaz || Ayşegül Çiçekoğlu || Yorum


Kitap çok ama çok güzeldi❤.
Tam gününe yakışır bir kitap seçmişim😌.
Yazarın kalemi o kadar akıcı ve güzel ki...uzun zamandır bir günde okuyup bitirdiğim bir kitaptan bu kadar keyif almamıştım.

Kitabın adı ve arka kapağında yazanlardan dolayı romantik komedi olduğunu düşünüp başlamıştım ama daha çok aşk ve dram türünde. Yer yer gözlerimin dolması ya da ağlamam başka şekilde açıklanamaz o yüzden🙈.

Ana karakterlerimizden babasının prensesi Alize daha bebekken annesini kaybetmiş. Babası Nurettin Bey de annesinin yokluğunu hissettirmemek adına kızının her istediğini yapmış, ona elinden gelen en iyi hayat şartlarını sunmuştur. Tabii bu yaptığının iyilik yerine kötülük olduğunu kızı büyüyünce fark eder. Kızı çok güzel olsa da şımarık, başkalarına karşı nasıl davranması gerektiğini bilmeyen, sığ bir yaşam sürmektedir. Aslında bunların temelinde babasının onu yetiştirme şeklinin yanında annesizliği yatıyordur...

Bir gün babası ona evleneceğini söylediğinde deliye döner. Hem böyle bir şeyi kendisine söylemediği, başkasından duyduğu için kızgındır hemde evleneceği kişi çocukluğundan beri nefret ettiği yanlarındaki yalıda yaşayan komşularının kızı Sinem olduğu için. Babası için yanlış bir tercih olduğunu düşünüyordur. Konuşarak babasını bu evlilikten vazgeçiremeyeceğini anlayınca ani bir karar verir. Babasını, Sinem'in ailesini rezil edecek bir damat getirmeyi planlamıştır. Böylelikle düğün iptal olacaktır.
O kişi kaba saba bulduğu, kendi hayatına tamamen zıt, araba tamircisi olan ama güzel gözleri ve yakışıklı çehresinden kendini alamadığı Serkan'dan başkası değildir...

Böylelikle Alize'nin hayatı ani bir değişim geçirir...bir de hesaba katılmayan kalpler ne olacaktır?

Açıkçası spoiler olacak diye de başka bir şey yazmak istemiyorum konu ile ilgili. Klişe bir şey beklesem de kitabı yarıladığımda klişelikle ilgisi olmadığını anlamış oldum. Baba sevgisi, aşk, gurur, annesizlik gibi duygular çok güzel hissettirilmişti. Bu kadar duygulanacağım bir kitap beklemiyordum. Yalnız Serkan beni deli etti son bölümlerde. Bu nedenle yarım puan kırdım (5/4.5). Ayrıca kapağa bayıldığımı da belirtmem gerek. Yazarımızın ellerine, yüreğine sağlık ❤. Yayınevine de teşekkür ederim bizi böyle güzel bir kitapla buluşturduğu için 😊.

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder