Kar Taneleri || John Green || Maureen Johnson || Lauren Myracle

Künye

Orijinal Adı: Let It Snow
Yazarları: John Green - Maureen Johnson - Lauren Myracle
Çevirmeni: Çiçek Eriş
Tür: Genç Yetişkin - Hikaye
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 3.84/5
Benim Puanım: 3/5


Üç Yeni Yıl Hikayesi...

Kar Taneleri Pegasus'un Ocak ayı kitaplarından. Ancak ben geçen yıl Haziran ayında Artemis Yayınları'nın Aşk Baharı Beklemez adıyla çıkardığı baskıyı okumuştum.
Bir heves başlayıp sonrasında hayal kırıklığına uğradığım kitaplardan biri olmuştu. Bunda yanlış zamanda okumam da etkili oldu sanırım.

1) Kış mevsiminde geçen kitaplar kış mevsiminde okunmalı (bence!),

2) Kapağa bakıp yanlış bir fikre kapılmamalı (Artemis Yayınları'nın kapağı bana kitabın New Adult türünde olduğunu düşündürtmüştü).

Özellikle yukarıda söylediğim nedenlerden dolayı ilk başlarda olumsuz bir okuma süreci yaşadım ama Pegasus Yayınları'nın baskısı -özellikle kapağı-  içeriğe çok daha uygun. Ayrıca güzel. Çevirisinin de iyi olduğunu söyleyebilirim -orijinal adıyla bu çevirideki adın uyumuna da dikkat- .

Birbirleriyle bağlantılı üç yeni yıl hikayesini içinde barındırıyor Kar Taneleri...ben içlerinde en çok Lauren Myracle'ın Koruyucu Melek adlı hikayesini beğendim. Tadımlık okuyabileceğiniz, keyifli bir kitap. Eğer Genç Yetişkin türünü de seviyorsanız. Yalnız tavsiyem soğuk havalarda okumanız yönündedir :)).Son 50 Yılın En Feci Kar Fırtınası...
Kara Kışın Ortasında,
Üç Romantik Aşk Masalı!

Gracetown tam da yılbaşına günler kala kara gömülmüştür. Ancak zorlu hava koşulları, can sıkıcı bir durum olmanın da ötesine geçer. Her şeyden habersiz bir kız, fırtına yüzünden yolda kalan treninden dışarı adım attığı anda hayat değiştirecek, kaçınılmaz olaylar silsilesini de tetikler.

Çok geçmeden, aşırı enerjik on dört ponpon kız kasabanın kafelerinden birine hücum eder. Dük’ün sinema gecesi onur meselesine dönüşen bir görevle sevimsizce bölünür ve aşk acısıyla kıvranan bir genç kız, minicik bir evcil hayvanın kaderinde çok önemli bir rol oynar.

Üç hikâye bir araya gelirken yabancıların yolları kesişecek ve aşk filizlenirken herkesin yüreği ısınacaktır...

Dokunaklı, yeni yıl kutlamalarının heyecanıyla dolu ve komik… Günümüzün çoksatan üç yazarından başka ne beklenirdi ki zaten?


“Shakespeare’in kaleminden çıkmış kadar zevkli bir komedi.”
-Washington Post Book World-

“Kahkaha attıracak kadar komik ve soğuk kış gecelerini ısıtacak kadar romantik.”
-Voya-

“Yılbaşının büyüsünü ve arkadaşlıkların güçlü olduğu kadar zayıf yanlarını da gözler önüne seren, harika hikâyeler.”
-Kliatt-

“Yazarlar öykülerini birbirine bağlayan ironik ve kendilerine has bir espri anlayışı benimsemiş; her biri aşka farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Bu kitap romantizm ve yeni yıl ruhuyla dolup taşıyor.”
-The Horn Book-
(Tanıtım Bülteninden)

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder