Asi || Özge Meral || Yorum


Künye

Kitabın Adı: Asi
Yazarı: Özge Meral
Seri Sıralaması: 1/2
Tür: Aşk - Dram
Yayınevi: Müptela Yayınları
Puanım: 4.5/5"Annem ve babam beni sevseydi neler olurdu? Bu soru yıllarca zihnimi bulandırmıştı. Beni gerçekten seven tek bir kişi olsa ne olurdu? Bir gün yemek yapan değil de yemek yapılan kişi olsam, yalnızca bir sabah sevildiğimi bilerek uyansam ne olurdu?"


İki yaralı ruh...sevilmenin ne demek olduğunu bilmeyen...ama sevmeyi birbirleriyle öğrenecek olan...


Kayla'nın babası Efgan Bey'in kumar ve alkol sorunu vardır. Bu yüzden eşi tarafından, Kayla sekiz yaşındayken terkedilmiştir. İki yıl olabildiğince normal bir baba-kız ilişkileri olsa da ondan sonraki yıllar genellikle alkollüyken ya da uyuşturucu kullandıktan sonra Kayla'yı dövüyordur. 'Normal' zamanlarında da Kayla'yı sıkı bir denetim altında tutmaktadır. Yıllar birbirini böyle kovalarken son oynadığı kumar oyunlarından birinde kendini dibe çekmekle kalmaz yanında Kayla'yı da sürükleyecek bir harekette bulunur...ve Hazar olaya dahil olur...


On yedi yaşına gelen Kayla  geçen yıllarla fiziksel acı karşısında güçlense de içten içe yalnızlığın ve sevilmeme duygusunun verdiği hissiyatla aynı zamanda kırılgan bir yapıya da sahiptir. Tabii yalnız kalmasının nedenlerinden biri de babası ile sabit bir yerde kalmamalarıdır. Bulundukları yere taşınalı çok kısa bir süre olmuşken Kayla'nın hayatı tepetaklak olmak üzeredir...
O gün o ara sokağa girdiğinde yaptığı cesurca hareket ve kendi hayatında gösterdiği mücadeleci tavrının bir kısmını orada sergilemesi ona mutluluğu getirdiği gibi mutsuzluğu da getirecektir.


"Soğuktan buğulanan camın üzerinde bir çiçek resmi vardı. Çiçeğin boynu bükülmüş, hüzünle toprağa sarkıyordu.
Yumruklarımı sıkıp göğsüme bastırdım.
Nasıl unutabilmiştim; benim pençelerim vardı.
Canavarlar çiçeklere asla sahip olamazlardı."


Hazar...Hazar...Hazar...

Hem söylemek istediğim çok şey var hemde hiçbirini söylemek istemiyorum okudukça keşfedin diye...ama özellikle belirtmek istediğim bir şey var ki Hazar, karakter olarak, bu türdeki kitapların karakterleriyle kıyaslanamaz. Çünkü başta kendini daha sonrasında da Kayla'yı korumak için yaptığı bir kaç şey dışında Kayla'ya kesinlikle kötü (en hafif tabirle) davranmıyor.
Tahmin edebileceğinizden daha duygu dolu...

Yalnız keşke daha uzun ve detaylandırılmış olsaymış, çok daha iyi olurmuş. Bunun dışında anlatım, kullanılan ifadeler, neredeyse dört dörtlük diyebilirim. Beş yıl önce ilk kez okuduğumdaki merak ve beğeniyle okudum ki o zaman Özge daha da gençti. Ne derece gelecek vaat eden bir kaleme sahip, böylelikle tahmin edersiniz.

Acıyla ve kötülüğün içindeki masumiyetle, iki gencin kendilerini ve birbirlerini keşiflerinin hikayesi Asi.
İlk kitabın finaline dayanarak söyleyebilirim ki ikinci kitap daha etkileyici olacak. Okumak için sabırsızlanıyorum.

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. Güzel yorumunuz neticesinde okumaya karar verdim diyebilirim. :) Blogunuz çok şık olmuş, bize de bekleriz,

  http://hedefbodrum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir blog. Emeğinize sağlık. Takibe aldım. Bu da benim kitap bloğum https://kitapokurum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. Blogunuz çok kaliteli ve kitabı okudum, sizinle aynı görüşlere sahibim. İçimdekileri dışarı vurmuşsunuz resmen. Yalnız kitabın ikincisi çıktı mı merak ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim yorumunuz için 🤗. Ne yazık ki henüz ikinci kitapla ilgili bir gelişme yok 😔.

   Sil