2016/12/10

Sihirli Kitaplık İle Blog Turu || Kara Hançer Kardeşliği || Seri Tanıtımı


Bomba gibi bir blog turuyla merhaba 😎! Tanıyanlar bilir, okuma etkinlikleri dışında bir tur ekibine dahil olma gibi bir isteğim yoktu kaç yıldır. Daha sonra (belki sizin de takip ettiğiniz) geçtiğimiz yıl, Sihirli Kitaplık ile okuma etkinliklerine katılmaya başladım ve Bir Otaku'nun Dünyası ile baya samimi olduk. Bu yılda arkadaşı Hayal Perest'in Zaman Yolculuğu ile samimi olunca 'Bize katılmak ister misin?' sorusuna olumsuz bir yanıt veremedim. Bulmuşum kafa dengi arkadaşları kaçırır mıyım :)? Böylelikle Sihirli Kitaplık adı altında ilk turumuzu yapmaya karar verdik. Benim çok sevdiğim Karanlık Sevgili kitabının ikinci kitabı olan Sonsuz Sevgili tur konuğumuz! Aşağıda tur takvimimiz ve seri tanıtımı var. Yalnız uzun bir seri olduğu için her kitabın konusunu ayrıntılı bir şekilde veremeyeceğim ne yazık ki :(.Tur Takvimi
1.Gün ( 9 Aralık): Alıntılar-Çekiliş-Bunları Biliyor Musunuz? (instagram hesabımızda)
2.Gün ( 10 Aralık): Alıntılar-Bunları Biliyor Musunuz? (instagram), Seri TanıtımıOn beş kitaplık bir seri olunca tüm kitap kapaklarının olduğu bir görsel bulamadım :)). Bu görselde sadece ilk on ikisi var. Kalan üç kitap ve artı bir ek kitabın kapaklarını tek tek paylaşacağım.

1) Karanlık Sevgili (Dark Lover): Bizde, görselde gördüğünüz kırmızı kapak yerine 11.kitap olan Lover At Last'ın kapağı kullanıldı. Sıra 11.kitabı basmaya gelince yayınevi ne yapacak merakla bekliyorum. İlk kitap Beth ve Kardeşliğin Lideri Wrath'ın hikayesini konu alıyor. Blogumda bu kitaba güzel bir yorum yazdığım için detaylı bilgi edinmek isteyenleri buraya alayım.
2) Sonsuz Sevgili (Lover Eternal): Dex bu kitapta da serinin 7.kitabı olan Lover Avenged'in kapağını kullanmayı tercih etti. Serinin diğer kitaplarının kapaklarını kullanma nedenlerini 'bu kapakları daha çok beğendikleri için' olduğunu söylüyorlar ama aynı şekilde sıra 7.kitaba geldiğinde neyi kullanacaklar bir bilgim yok. Kitapta, Kardeşliğin en tehlikeli üyesi olarak görülen  Rhage ile Mary'nin hikayesi anlatılıyor. Yalnız yorumumu iki gün sonra paylaşacağım. O güne kadar bekleyemem konuyu öğrenmek için diyenleri buraya alayım. Yalnız ikinci kitabı ilkinden daha çok beğendim, onu söyleyebilirim.
3) Lover Awakened: Ve Kardeşliğin en dehşet verici üyesi, Zsadist ile tanışın! Benim en çok merak ettiklerimden. İkinci kitapta tanıştığımız Bella ile nasıl bir yol izleyecekler çok merak ediyorum. Dilerim yayınevi bizi çok bekletmez.
4) Lover Revealed: Dikkatli okuyucular ilk kitaptan hatırlıyordur Butch O'Neal'i. Kendisi bir insan aynı zamanda bir polis. İlk kitapta Beth'i koruma içgüdüsü ile Kardeşlik ile tanışmış daha sonra da Liderleri Wrath'ın eski eşi Marissa'yı görünce deyim yerindeyse 'çarpılmış'tır. Spoiler olur diye daha fazla yazmıyorum konuyla ilgili bir şey ama merak ettiklerim arasına girdi seri içinde.
5) Lover Unbound: Gaddar ve göz alıcı Vishous ile yakından tanışacağız bu kitapta. Üstelik onu fethedecek kadın bir doktor. Dr. Jane Whitcomb.  Aşık olmakla ya da başka bir duyguyla ilgilenmeyen Vishous ilk sefer de gerçek zevki tadar. Peki ya sonrası?  
6) Lover Enshrined:  Bu sefer sahnede sessiz, bilhassa sadık hallerine tanık olduğumuz Phury var. Irkı için nasıl her şeyi göze aldığını okurken ilk arkadaşı, seçilmişlerden Cormia'ya duyduğu hisler bir tarafa, diğer tarafta Soykırım Cemaati ile savaş kapıdadır. 
6.5) Father Mine: Üçüncü kitap olan Lover Awakened için yazılmış bir novella, Father Mine. Daha fazla Zsadist ve Bella'ya doyacağımız kitapta bir de kızlarının da olduğunu öğrendim!
7) Lover Avenged: Kardeşliğe mesafeli olan, Bella'nın abisi Rehvenge, Bella her ne kadar Kardeşlik'ten biriyle evli olsa da mesafesini korumaya çalışıyordur sakladığı sırdan dolayı. Hakkındaki gerçekten dolayı tehdit altındayken ona iyi gelen belki de tek şey Ehlena'dır.
8) Lover Mine: İkinci kitapta tanışacağınız John Matthew ve Xhex'in hikayesini konu alıyor.
9) Lover Unleashed: Vishous'ın ikiz kardeşi Payne ile bir insan olan Dr.Manuel Manello'nun hikayesini konu alıyor.
10) Lover Reborn: Ya bırakın konusunu adı bile spoiler bence. O yüzden bunda da hangi karakter var, onu söylüyorum sadece. Kardeşliğin Wrath'tan sonraki lideri Tohrment ile ilgili.
11) Lover At Last: Kimsenin oğlu Qhuinn (bilmiyorum hangi kitapta seriye dahil oluyor) ve Blay'in hikayesini konu alıyor.
12) The King: Off :(. Bu kitapta işler baya karışmış vaziyette ve fena bir spoiler yedim. Soykırım Cemaati'nden tutun da Band of Bastards'a kadar cidden olaylar karışmış.13.kitabımız. Trez 'Latimer' ve Serena'nın hikayesini konu alıyor. 


14.kitabımız. The Shadows da olanlarla ilgili. Kara Hançer Kardeşliğini etkileyen bir durum var ama anladığıma göre Rhage ve Mary bu kitapta daha baskın bir çift olacak.


Şimdilik 15. ve son kitap. Valla ne yalan söyleyeyim sadece ilk iki kitabı okumuş biri olarak ağır spoiler yedim bu yazı için :D. Layla ve Band of Bastards'ların Lideri Xcor baskın karakterlerimiz bu kitapta.


Bu kitabı görünce bende bir 'Ne iş kardeş???' oldum ama seri ile alakalı röportaj vb ekstra şeylerin olduğu bir kitapmış :D. Dilerim bizde de çıkar. Ha bir de görebilir miyiz biz? Onu da merak etmek gerek aslında. Yılan Hikayesine döner diye korkuyorum bizdeki çıkışları.


Yazar Kara Hançer Kardeşliği ile vedalaşamamış bir de spin-off yazmış, şimdilik iki kitaplık. Spin-off ne diye soracak olanlara, yan seri diyebilirim. Yazar doymamış, yazdıkça yazmış.


BLACK DAGGER LEGACY (KARA HANÇER MİRASI)İlk kitap Kan Öpücüğü. Tabii bizde çoook sonra çevrilir eminim. Bu kitapla Kara Hançer Kardeşliği'nin eğitim (ya da çalışma programı da diyebilirsiniz) programını ve aristokrasilerini iyice öğrenecekmişiz gibi duruyor. Sahnede Butch var ve Craeg. 


İkinci kitap Kan Yemini. Herhalde öyle çevrilir diye tahmin ediyorum. İlk kitabın devamı niteliğinde. Axe ve Elise ön plandaki karakterlerimizden. Ve bir spoiler daha yedim...


Bilmiyorum ne kadar iyi bir tanıtım oldu ama çok uzun bir seri olduğu için ve spoiler vereceğim endişesi ile dikkat etmeye çalıştım elimden geldiğince. Uzun bir seri ama yazar kitaplar ilerledikçe olayları daha komplike hale getirmeyi başarmış. Keşke Dex seriyi basma konusunda hız kazansa...


4 yorum:

 1. Seri çok başlarda diye okumaya korkuyorum. Biraz daha hızlı gelse. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın kuzu ama kimse okumazsa seriyi basma hızları da değişmez 😔.

   Sil
 2. Teşekkürler güzel bir çalışma olmuş ;)

  YanıtlaSil