Tess ve Q - Dönüşüm || Pepper Winters || Yorum


Künye

Orijinal Adı: Quintessentially Q
Yazarı: Pepper Winters
Seri Adı: Monsters in the Dark
Seri Sıralaması: 2/3
Tür: Dark - Romance
Yayınevi: Arkadya Bitter
Goodreads Puanı: 4.37/5
Benim Puanım: 4.5/5
"Bana maitre diyorsun ama esclave olan benim.
Şiddetle arzu ettiğim, çektirdiğim acının kölesiyim..."


İlk defa bir kitap sınırlarımı zorladı sanırım. Pepper kesinlikle şapka çıkarılması gereken yazarlardan biri. Yahu o nasıl bir kurgu, nasıl bir zihin? Hele anlatım...

Bir yıldır bekliyordum ikinci kitabı. Takip edenler bilir ilk kitabı nasıl sevdiğimi. Ama ilk kitabın yorumunda söylemediğim bir şeyi bu kitapla beraber söyleme ihtiyacı hissettim, baştan onu belirteyim. Yirmibeş ve üzeri yaş grubuna hitap eden bir seri kesinlikle. Anlatılanların bir kısmı gerçeklik ve bir kısmı da kurgu payı taşıdığı için zihnen ayırt etmekte ve kabullenmekte güçlük çekilebilir o yüzden. Ayrıca ilk kitabı okumayanlar için spoiler içerebilir uyarısı vereyim.


Tess'in Gözyaşları'nı kısaca bir hatırlarsak, Tess kaçırılmış, şiddet görmüş, tecavüze uğramıştır farklı kişiler tarafından, Q'ya satılmış ve ona aşık olmuştur. Bondaj ve Sadizm meraklısı biri gibi gördüğümüz Q aslında satın aldığı köleleri iyileştirip, sevdiklerinin yanına gönderiyordur o kişilerin istekleri doğrultusunda. Ancak ellisekizinci kölesi olan Tess ile işler farklı ilerlemiştir. İçinde var olmadığını düşündüğü bir yere dokunmuştur Tess ve ilk defa birine karşı aşka en yakın duyguları hissetmeye başlamıştır. Kitabın sonunda da Tess, Q ile kalmaya karar vermiştir.

İkinci kitap, ilk kitabın son sahnesinden dört gün sonrasıyla başlıyor. Q, Tess'e karşı hissettiği yoğun duygulardan dolayı dört gündür cinsel anlamda uzak duruyordur ondan. Ona karşı kontrol duygusunu yitirme endişesinin yanında onu kaybetmekten de korkuyordur. Tess'i sonsuza kadar yanında tutmaya kararlıdır. Tabii bir de ilgilenmesi gereken köle tacirleri vardır. Tess'i de satan köle tacirleri... Fakat ikilinin vermesi gereken sınavlar vardır ve ilki peşlerindedir...


"...Ancak berbat peri masalımızın tam olarak mutlu bir sonu yoktu.
Tess.
Benim Tess'im.
Benim esclave'im, son derece güçlü, ateşli ve vahşi, ama yaşananlar için yeterince güçlü değildi.
Onun kafesi artık ben değildim.
Onlardı."


Açıkçası konu ile ilgili söyleyebileceğim herhangi bir şey spoiler olabilir diye kısa tutmak istiyorum. Bir bölüm Q, bir bölüm Tess şeklinde ilerliyor kitap.

Kişisel düşüncelerime gelirsek...ikinci kitap, ilk kitaptan çok çok daha iyiydi (Hülya'ya buradan sevgiler). İlk kitaba kıyasla artık karakterlerimiz daha çok ne istediğini bilir durumda. Ayrıca ben bu kitabın olay bakımından daha pasif kalacağını, daha çok karakterler arasındaki hakim itaatkar durumuna yoğunlaşacağını düşünürken yazar karakterlere yaşattığı bir olayla bu durumu çok güzel bağlayıp ikisini bir arada vermiş bize. O olan olay...yaşananlar...verilen fiziksel ve bilhassa zihinsel mücadeleler...bir kitap ancak bu kadar iyi yazılabilirdi.

Q'yu daha çok sevebileceğimi düşünmemiştim ama bu da mümkünmüş. BDSM ve Dark Romance türünün başarılı örneklerinden biri kesinlikle bu seri. Hatta Türkiye'de çıkan diğer türevleriyle kıyaslandığında bir numara bence.
İlk kitabı okuyanlar, ikinci kitabı da okumalı kesinlikle. Çünkü ikinci kitap her şeyiyle 'DAHA FAZLASI' kelimesine işaret ediyor. Yani ben ilk kitabın sonunda ikinci kitap için, yazar Q'yu nasıl aşık, sevgi dolu veya iyi gösterebilir ki? Mümkün gözükmüyor diye düşünürken fena ters köşe oldum. Sadece okumalısınız. Arkadya Bitter'e bu güzel baskı ve çeviri için teşekkürler. Üçüncü kitaptan sonra bir de novella var. Umarım yayınevi üçüncü kitap ve novellayı bir arada basar.


"...Sahte korku ya da gözyaşları istemiyordum. Hayır. Gerçeği istiyordum. Sahip olmak, saplantı haline gelmek ve tüketmek istiyordum. Tess'in nefes aldığı hava haline gelmek istiyordum. İçtiği su olmak istiyordum. Onu öldürmek isterken aynı zamanda onu hayatta tutmak istiyordum..."

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

1 yorum:

  1. Güzel ve Akıcı yazınız için teşekkür ederim, blogumu izlemeye alırsanız sevinirim... http://hastaliktakip.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil