Sadece Arkadaşız || Catherine Bybee || YorumKünye

Orijinal Adı: Not Quite Dating
Yazarı: Catherine Bybee
Seri Adı: Not Quite
Seri Sıralaması: 1/5
Tür: Aşk
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı: 3.87/5
Benim Puanım: 3/5


"Ne dilediğine dikkat et."

Keyifli bir Nemesis kitabıyla merhaba :). Malum okullar açılmış ve tam gaz devam ediyorken beni zihnen yormayacak ve keyifli saatler geçirtecek bir kitaba ihtiyaç duyuyordum bir haftadır. Ayrıca merak ettiğim kitaplardan da biriydi Sadece Arkadaşız. Bu yüzden elime ulaşır ulaşmaz okudum :)!


Ana karakterdeki kadınımız Jessica Mann bekar bir annedir. Oğlu ve kız kardeşi ile Kaliforniya'da yaşıyordur. Ne yazık ki erkeklerden yana yüzü gülmemiştir. Hatta en son görüştüğü erkek ona destek olma bahanesi ile evine yerleştikten kısa bir süre sonra Jessie'nin biriktirdiği parasını çalmış, ortadan kaybolmuştur.
Güç bela evinin ve oğlunun masraflarına yetişebilen karakterimiz bu olaydan sonra düzenli bir hayatı, doğru düzgün bir işi, hatta durumu iyi olmayan erkeklerden uzak duracaktır. Hayat kalbiyle değil de mantığıyla hareket etmesini gerektirecek kadar zordur. Tabii karşısına Jack çıkınca işler biraz karışır.


Jack Morrison, Morrison oteller zincirinin varisidir. Aslında hem zengin hemde yakışıklı kategorisine girse de bir çok kadın tarafından para kaynağı gözüyle bakılmıştır. Bugüne kadar kimse karakterini ya da fiziksel görünümünü beğendiği gerekçesiyle onunla birlikte olmamıştır. O yüzdendir ki Jessica'yı görüp beğendiğinde test amaçlı bir yalan söylemeye karar verir.
Ona garson olduğunu ama her daim bir yerde çalışmadığını söyler. Arkadaşlıkları ilerledikçe yalan ve gerçeği karıştırarak hayallerinden -ya da hedeflerinden- bahseder aynı zamanda.

Jessica her ne kadar Jack'ten etkilense de işi ve hayalleri yüzünden onunla sadece arkadaş olarak kalmaya niyetlidir. Kendi yaşadıkları ve annesinin hayatı yüzünden, en çok da oğlu için, hayatında geçici olacağını düşündüğü birini istemiyordur. Fakat duygularını nereye kadar yok sayabilecektir?


Sakın konuyu okuduktan sonra Jessica için paragöz bir kadın karakter diye düşünmeyin. Aslında maddi ya da manevi insanlara karşı oldukça yardım eden bir karakter. Sadece artık kendi hayatı için istikrar ve maddi güvence istiyor yaşadıklarından dolayı.
Benim keyifle okuduğum kitaplardan biriydi. Jessica da Jack'te tam kıvamında yazılmış karakterler. Ne eksikleri var ne de fazlaları. Serinin ikinci ve üçüncü kitaplarını da ayrıca merak ediyorum :).

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder