Duygu || Işılca || Yorum


Künye

Kitabın Adı: Duygu
Yazarı: Işılca
Seri Adı: Bir Türk Masalı
Seri Sıralaması: 1/4
Tür: Aşk - Aile - Arkadaşlık - Dram
Yayınevi: İndigo Kitap
Benim Puanım:5/5



Bu yorum yirmi iki temmuz iki bin on dört yılında burada yayımlandı aslında ama yazarımız yayınevi değiştirince bende bir güncelleme yapayım istedim, bilginize.



Bir adet Sedat Kara alabilir miyim lütfen ♥ ?

Kitabı geçtiğimiz gün bitirdim ve tek kelimeyle muhteşemdi. Bir süredir kitap okuma konusunda bir isteksizlik yaşıyordum. Bu kitap ilaç gibi geldi resmen. Yazarın okumadığım kitabı yok gibi bir şey. Zaten kendisini de ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Bu nedenle Duyguyu ilk alanlardanım diyebilirim.

Allahımm, kitabı okurken öldüm öldüm dirildim. Şu oldu, olacak, devam et Esra burada bırakılmaz derken 1,5 günde bitti. Yalnız keşke bitmeseymiş. Ah Sedat... beni benden aldı resmen. Buradan yazarımıza sesleniyorum; bana Sedat gibi birini bulmazsa evlenmeyeceğim :D. Evet tam fangirl modundayım şu an. O nedenle Sedat'a olan duygularımı burada  kesiyor ve kitabın konusuna geçiyorum.

Duygu'nun babası Nejat Bey dürüst, her daim adaletin arkasında olan bir savcıdır. İllegal işlerede karışmadığı için sürekli farklı şehirlere tayini çıkmış ve tehdit edilen birisidir. Bir gün bu tehditlerden ailesiyle nasibini alır. Nejat Bey ölmüş, karısı kendisinin ölümüne dayanamamış, Duygu ise kaç ay boyunca işkence görmüştür. Ta ki Sedat onu kurtarana kadar.

İstanbul'un Fatihi, Koca Sedat'ı ya da Sado'su,  Duygu'nun ise Devesi...
Çocukluğu yurtlarda geçmiştir. Şimdi ise İstanbul'un büyük mafyalarından birisidir. Duygu'yu kurtardığı gün ikisininde hayatları değişir.

 Duygu'nun hayatında artık üç devesi vardır;

"Bekir candı, Ali kandı, Sedat aşktı."

O günden sonra Duygu onların merkezi haline gelir. Görmediği anne sıcaklığını, baba şevkatini ve aşkı bu üç devede bulur. Bekir'in babacanlığı, Alim'in sahip olamadığı kardeşi gibi olması ve Sedat'ın sevgisi... Duygu'yu hayata döndürür. Özellikle Sedat'ın aşkına değinmeden olmaz! Allahım bu nasıl bir sevgidir? Her koşulda Duygu'nun yanında, her şeye  rağmen benimsin diyebilen, birbirlerinin aldıkları nefes ve ruhları olan bir aşktan bahsediyorum.

Beni benden aldı. Okurken eridim, bittim. Tek etkilendiğim Sedat ve Duygu'nun aşkı da değil. Bekir ve Alim ile de bir aile oluşları, arkadaşlıkları, üzüntüleri de var. Okurken hepsini karakterlerle birlikte yaşadım sanki. Ağlayacak duruma geldim, şebekliklerine güldüm, aralarındaki bağı hissettim, onlarla birlikte delirdim. Bana bütün duyguları yaşattı bu kitap.

Duygu için daha o kadar çok söylenecek şey var ki. Ama kelimelerim yetmez. Aşk, aile, dostluk ve bol aksiyon içeren bir kitap. Dolu dolu bir 662 sayfa. Şiddetle tavsiye ediyorum. Yazarımız çocuklarının ağzından yazsa onu bile okurum. Yeter ki yazsın :).

Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. Merhaba
  Kasım ayında Sedat çıkacak. O zaman Sedat'ı doya doya okuma imkanımız olacak inşallah. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Tam puan vermişsiniz:) Ben de merak ettim :)

  YanıtlaSil
 3. Bir Türk Masalı serisini şiddetle tavsiye ediyorum. Okumayan için bence büyük eksiklik. Her türlü duyguyu içinde barındıran bir kitap. Serinin devamı Alim, Bekir ve Kasım ayında çıkacak olan Sedat.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim :).

   Sil