Altı Çizili || Ali'm || IşılcaSedat'ı ellerimize almamıza sayılı günler kalmışken (kasım 2016) bu ay Bir Türk Masalı'nı tekrar okudum ama fark ettim ki Duygu ve Bekir'in yorumları blogumda varken Ali'm'in yok! Madem yorumunu es geçmişim bende Ali'm'den en sevdiğim alıntıları paylaşayım istedim. Keyifli okumalar 😇.
   "Gel" dedim ve onu kaldırıp kolumun altına aldım. Ters ters bana baktı ama bir sokuldu ki bana içim eridi. Allah'ım benim içime ne oluyordu lan! Eriyor, sızlıyor, titriyor... Lan Eros seni bir bulayım kendime âşık etmezsem tükür yüzüme!


   ... On dakika geçti geçmedi telefonun mesaj ışığı yandı. Bana çok kişi mesaj atmazdı çünkü okumazdım.   Aslı.... *Ayılıkta son noktayı koydun* Gülesim geldi çünkü haklıydı. Konu Aslı olunca ne ayarım ne dengem kalıyordu.    *Senin için her noktayı koyarım* yazdım ama sırıtıyordum...


   Allah'ım mutluluktan ölen ilk insan ben olabilir miydim? Onu bu kadar arzulayıp elimi sürmemiştim. Niye? Sorusuna bir cevabım var mıydı? Belki de ona daha çok bağlanmaktan korkuyordum. Belki reddedilmekten... Belki canını yakmaktan...aslında onu kandırabileceğimi biliyordum. Öyle masum ve bilgisizdi ki... Cevabı biliyordum aslında, o bana gelsin, beni kendi istesin istiyordum... Beni benim kadar çok sevsin istiyordum. Öksüz yüreğim Aslı'ya sığınıp, yüreğinde taht kurmak istiyordu, cevap bu....   "Senin adın bundan sonra benim adımın yanında yer alacak, senin nefesin benim nefesimle duyulacak. Bundan sonra her şeyim sen olmakla her şeyin ben olacağım anlaşıldı mı?" dediğimde ince belinden tutmuş dudaklarını bulmak üzereydim. Aslı dudaklarını uzatırken "Çok karışık bir daha anlat!" dedi ve kıkırdaması dudaklarımda kayboldu.


   ... Ben bu işlerle ilgilenirken bir yandan Aslı'yı tenhada kıstırma planları yapıyordum ama onun hiç kıstırılma gibi bir niyeti yoktu. En son kamelyada üç hatun çay içerken, "Aslı gelsene iki dakika yukarı," dedim. Duygu kaşlarını havaya kaldırıp, "Aslı iki dakikan var; eğer iki dakika sonra aşağı inmezsen ben gelirim." dediğinde Aslı, 'Ee çıkmama gerek yok o zaman..." dedi yüzsüz ya!   "N'oluyo lan! Kendi karım için ambargo mu yiyorum!"   Duygu "Karın mı?" dedi sırıtarak.   "Ta...tabii," dedim.   "İstersen bir daha düşün Ali'm!"   "Duygu, Bekir de buna dahil mi? Ona göre tavır alıcam..." dedi Selma. "Ay aşk olsun Duygu niye önceden söylemiyorsun? Biraz depolardım..." dedi Aslı.   "Neyi lan?" diye aptal aptal bakan bendim tabii.   "Ay seni kocacım seni!" dedi Aslı ve gülmeye başladı.Daha bir sürü var ama kalanı için kitabı okuyun :).Share this:

, , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. yaaa nasıl anlatmışın canım sen :) ışılca kitaplarının kapağı ayrı bi güzel içinden seçip aldığın alıntılar ayrı bi güzel.. merak uyandırdın bebeğim :):* eline yüreğine sağlık :):*:*

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yaaa😍. Sena birtanesin sen ❤️. Yorum bıraktığını görünce o kadar mutlu oluyorum ki 😍. Çok teşekkür ederim 💋.

      Sil