İntiharsızlık || Görkem Kızıldağ || Yorum
Künye

Kitabın Adı: İntiharsızlık
Yazarı: Görkem Kızıldağ
Tür: Öykü - Postmodern
Yayınevi: Sola Yayınları
Goodreads Puanı: 4.25/5
Benim Puanım: 3.5/5
"Palyaço uzun uzun suratıma baktıktan sonra, 'Dostum intihar etmek istiyorsan bunu ölerek değil ancak yaşayarak yapabilirsin.' dedi."


Okuyanların ya çok sevdiği ya da nefret ettiği kitap...
Ben ne çok sevdim ne de nefret ettim.

Kitap, "Yaşama Açılan Penceredir Kitap" etkinliğinden hediye olarak elime geçenlerden biriydi. Bir önceki satırlarda da belirttiğim gibi, Genel Yayın Yönetmeni okuyanların ya çok sevdiğini ya da nefret ettiğini söylemişti etkinlikte. Bende bu iddialı laftan sonra bizzat kendim keşfetmek istedim.


"Dindarlar doğumu bir mucize olarak betimlerler ya, bana kalırsa doğum ancak bir şekilde mucize olarak nitelenebilir; elinde kare asla ve ortaya sürebileceğin sağlam bir para ile doğmuşsan."


11 kısa öyküden oluşan bir kitap. Anlaşılabileceği üzere öykülerin ortak noktası 'intiharsızlık' . Karakterler intihar etmeyi beceremiyor.
Okurken, bazen bilmişçe gülümsetti bazen de düşündürdü. Bölüm başlarındaki, hikayeleri temsilen çizilenler de ayrıca güzel.
Postmodern Roman'ın izlerini taşıdığını da belirtmem gerek.


Eğer sizde benim gibi benzer yayınlar arasında kaybolmuşsanız ve farklı bir hava solumak istiyorsanız rahatlıkla önerebileceğim bir kitap İntiharsızlık.


"Hayattan tüm beklentimin kahve ve alkol olduğunu saklamama gerek olmadığını düşünüyorum. İntiharın eşiğinde olan bir adamın hayattan beklentisi olmasının absürd olduğunun farkındayım ama yaşıyorsam bu ikisinin olması şart ve neyse ki param bunlara yetiyor. İntihar edemesem de bunu yazabilirim."

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. Yaa alıntılar güzel bence! Merak ettim (:

  YanıtlaSil
 2. Sevip sevemeyeceğime emin olamadım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence öyle bir kalıba konulacak bir kitap değil İntiharsızlık. Farklı bir şey arayanlara önerilebilecek bir kitap :).

   Sil
 3. Kitabın kapağı, ismi, alıntılar çok ilgimi çekti. Zaten geriye başka ne kaldı ki ^^

  YanıtlaSil