Zümrüt Şelaleleri || Kimberley Freeman || Yorum


Künye

Orijinal Adı: Evergreen Falls
Yazarı: Kimberley Freeman
Çevirmeni: Duygu Parsadan
Tür: Kadın Edebiyatı
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Goodreads Puanı: 3.87/5
Benim Puanım: 4/5
"Ötekileştirilenlerin dünyasında siz de kendinizden bir parça bulacaksınız..."


Yine, güzel bir Kimberley Freeman kitabıyla merhaba. Ben yazarı Deniz Feneri Koyu ile tanımış ve çok sevmiştim. Ondan sonra çıkan Kor Adası da favorilerimden olmuştu. Zümrüt Şelaleleri'ni ise ayrı bir merakla okudum, konu itibariyle diğer kitaplarından biraz daha farklı bir hava bıraktığı için üzerimde. Bu kitabını da diğerleri gibi soluksuz okudum diyebilirim. Kadın edebiyatı olarak adlandırılan bu türde yazarımız gerçekten usta. Okuyucuyu nasıl avucunun içine alacağını iyi biliyor.

Yine iki farklı zamanda gerçekleşen olayların nasıl kesiştiğini okuyoruz.

2014 yılında Lauren Beck karşımızda. Kardeşini kaybettikten sonra Tazmanya'daki ailesini bırakıp kardeşinin hayali olan Blue Mountains'e gelir ve görkemli Zümrüt Kaplıca Oteli'nin karşısındaki kafede işe başlar. Otuzunu geçen kızımızın niyeti annesinin baskıcı tavrından kurtulmak ve artık kendi ayakları üzerinde durabilmektir.
Tesadüf olarak mı adlandırırsınız kader mi bilemem ama Lauren'ın otele yaptığı gizli bir ziyaret sonucu eline 1926 yılına ait aşk mektupları geçer. Bu mektuplarla ilgili gizemi çözmeye kararlıdır.

1926 yılına geldiğimizde ise genç ve güzel Violet Armstrong'un hikayesiyle karşı karşıyayız. Zümrüt Kaplıca Oteli'nde çalışmaya başladığında düşünebildiği tek şey artık çalışamayacak kadar kötü durumda olan annesidir. Her ne kadar güzel olsa da aynı zamanda saftır da. Kalbini ünlü Honeychurch-Black Ailesi'nin varisine kaptırır.

Ne yazık ki o tutku dolu aşkları çok uzun ömürlü olmayacak, bir gece yaşanan kar fırtınasında hayatları alt üst olacaktır...


Aile sırları, gizem, kalp kırıklıkları ve gerçek sevgi...soluksuz okuyacağınız bir yolculuk sizleri bekliyor :).

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder