Okuma Etkinliği || Ceylan || Zeynep Saraç || Yorum


Künye

Kitabın Adı: Ceylan
Yazarı: Zeynep Saraç
Tür: Günümüz - Aşk - Komedi
Yayınevi: Arunas Yayıncılık
Puanım: 4.5/5


"Ben geliyordum! Bekle beni hayat, seni dibine kadar yaşayacağım! Bekle beni hayat, seni var ya, seni bugüne kadar benden sakladığın her şey için pişman edeceğim!"


Etkinliğimizin son gününde kitap yorumumla merhaba :). Daha önce yazarımızın hiçbir kitabını blogda yorumlamadığım için kendisinin kalemiyle nasıl tanıştım önce ondan kısaca bahsedeyim. 

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında bir gün  sıcaktan ve ders çalışmaktan bunalmış bir haldeyken canım deli gibi bir şeyler okumak istedi. Kitap okusam suçlu hissedecektim. Sonra aklıma Wattpad geldi ve böylelikle Bir Parça Masal'la yazarımızın kalemiyle tanışmış oldum. En sevdiğim kitaplardan biridir kendisi. Yakında yorumumu da paylaşacağım blogumda. Aras Karahanlı kesinlikle efsane bir karakter benim için.

Ceylan kitabımımızda da Aras Karahanlı'nın kuzeni Çağrı Mert Karahanlı'yı okuyoruz. Kitabı çok beğendiğimi belirtmeliyim. Yazarımızın Wattpad'de yayımladığı kadarıyla okumuştum ve finalini vermediği için merakla beklediklerimden biriydi. 

Kitabımızın konusundan biraz bahsedersem, ana karakterdeki kızımız Ceylan, nam-ı değer Malakan'ımız, zengin bir ailenin biricik kızıdır. Neşeli, hayat dolu ve mücadeleci bir karaktere sahiptir. Tabi bu kadar mücadeleci olmasındaki en büyük etken ailesidir. Ailesinin örf ve adetlerinden dolayı fazlasıyla kısıtlanıyordur. Bir de ailesinin kadınları geri plana aldığını da eklemek gerek. Ve ne yazık ki üniversitesinin bitimi için yapması gereken stajdan sonra evlendirilecektir. Ailesi onun için planlar yapadururken Ceylan'ımızın bu planlara harfiyen uymak gibi bir derdi yoktur. Evleneceği kişiyi kendisinin seçmek istemesi gibi. Böylelikle yedi aydır sevgili olduğu Kerem'le aynı holdingde staj yapmaya başlar. Yani Karahanlı holding de... Tabi Ceylan'ın hesaba katmadığı bir faktör vardır, o faktör de Çağrı Mert'tir! 

Ceylan kendi istekleri ve özgürlüğü için hem ailesi hemde Çağrı Mert ile mücadele ederken bir zaman sonra sahip olmak istediği özgürlüğünün çok sevdiği birinin esareti anlamına geldiğini fark edecektir...

Kitabın sonu beklediğimden çok daha iyiydi. Biraz bile merak ediyorsanız rahatlıkla önerebilirim. 
Ceylan kesinlikle görününden daha fazlasına sahip bir kitap. Hem güldürüyor hemde metin altından güzel mesajlar veriyor. Yazarımızı da ayrıca tebrik etmek gerek. Çünkü Ceylan'ın özgürlük sevdasını aşık olduğu adamla daha ileri bir seviyeye taşımış ki okuduğunuzda anlayacaksınız ne kadar ince bir dikkatle yazıldığını diyalogların. Yazarımızı hiç tanımayanlar, bir şans verin derim.

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder