Nabız || Gail McHugh || Yorum
Künye

Orijinal Adı: Pulsa
Yazarı: Gail McHugh
Çevirmeni: Derya İmer Aydınlık
Seri Adı: Çarpışma
Seri Sıralaması: 2/2
Tür: Erotik - Romans
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 4.30/5
Benim Puanım: 3.4/5
Yeni bir kitap yorumuyla merhaba. Çarpışma'yı okuyanlar bilir, Nabız serinin ikinci ve son kitabı. Çıkalı neredeyse üç ay olacak sanırım. Aslında ilk çıktığı zaman okumaya başladım ama ilk kitapta Emily karakterinden nefret ettiğim için bu kitabın başlarında da uyuz oldum kendisine. Hem suçlu hem güçlü...
Neyse, sonra baktım daha kitabın başında böyle sinirleniyorum en iyisi ara vereyim daha sonra okuyup bitiririm dedim. İyiki de öyle yapmışım. En azından kitabın ikinci yarısını biraz daha keyifle okudum. Beğenip de işaretlediğim yerler bile oldu. Konudan bahsetmeden önce de belirteyim, eğer ilk kitabı okumadıysanız bu yorum ciddi spoiler içerir.


Hatırlarsanız Çarpışma'nın sonunda Emily düğün gününün arifesinde Dillion'ı gece yarısı terk etmişti 'daha fazla' ona tahammül edemeyip. Daha ne kadar tahammül etmesi gerekiyorsa?
Nabız  da  Emily'nin Dillion'ı terk ettiği kısımdan başlıyor. Emily  Gavin'i dinlemediği için bin pişman bir halde onun evine gider ama Gavin yoktur, gitmiştir. Çeşitli uğraşlar sonucu Gavin'e ulaşmayı başarır ve ondan özür diler.


"Lütfen bize karşı savaştığım için beni affet Gavin. Birlikte olmamız gerektiğini bilirken bizim için savaşmadığım için beni affet. Böyle zayıf rezilin teki olduğum için beni affet. Ama her şeyden çok... Beni sevdiğin için sana teşekkür ederim..."


Gavin  Emily'i o kadar seviyordur ki ona son bir şans daha vermekten geri durmaz. Sonunda aşklarını ve tutkularını rahatça yaşayabileceklerini düşünürlerken ne yazık ki vermeleri gereken son bir sınav daha vardır. Aşkları her şeyin üstesinden gelebilecek midir?


İlk başta da belirttiğim gibi kitabın ikinci yarısı ilkine nispeten daha güzeldi. Karşılarına çıkan engeli söylemedim çünkü kitabı okumayı düşünüyorsanız tadı kaçar. Bir de açıkçası kulağa hiç hoş gelmeyen bir şey. Neden Gavin gibi bir adama böyle bir kadın yazmış yazar anlamıyorum. Neyseki serinin sonunu kazasız belasız getirebilmiş yazar. Gavin gibi bir adam dilerken bir kaç alıntı ile de yazıyı sonlandırıyorum.


"Ayrıldığımızda bu kadar derin bir acının var olduğuna inanmıyordum ama bizimkisi gibi bir aşkın var olduğuna da inanmıyordum. Sen bana var olduğunu gösterdin. Sen bana kötülüğün olduğu yerde iyiliğin olduğunu gösterdin. Bana tüm acılarımdan daha fazla zevk verdin. Ölü olduğumu sandığımda bana hayat verdin."


"Vücuduna ihtiyacı olanı verirken Gavin zihninden onu istemediği fikrini sildi.Tüm güvensizlikleri kaldırıp attı...Tüm şüpheleri yok etti...Ve onu inkar edilemez, sorgulanamaz aşkının rüzgarına katıp götürdü..."


"Seni seviyorum, Gavin Blake," diye fısıldadı. "Kolayca yapabileceğini bildiğim şeyi yapmadığın için sana teşekkür ederim. Beni şok etmeye devam ediyorsun. Beni ayrıca kendine daha da aşık etmeye devam ediyorsun. Kalbim, ruhum, hayatım ve vücudum, hepsi sana ait."

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Bloğunuzla yeni tanıştım iyiki de tanışmışım anlatımınızı çok sevdim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hoşgeldinizz. Beğenmenize çok çok sevindim. Yorum için teşekkür ederim :) .

      Sil