Kitap Önerisi || Sahte Romeo || Leisa Rayven

Künye

Orijinal Adı: Bad Romeo
Yazarı: Leisa Rayven
Seri Adı: Starcrossed
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Yeni Yetişkin
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Goodreads Puanı: 4.15/5
Benim Puanım: 5/5


Arka Kapak

İki milyondan fazla okura ulaşan bu büyüleyici aşk hikâyesi, sizi etkisi altına alacak ve son sayfaya kadar nefesinizi tutmanızı sağlayacak. Tüm zamanların en büyük aşk hikâyesini canlandırırken, kendi aşk hikâyelerini keşfettiler… 

Cassie Taylor ve Ethan Holt'un yolları üniversite yıllarında, tiyatro bölümünde kesiştiğinde, aralarındaki çekim karşı koyulamazdı. Cassie iyi bir aktris, Ethan kampüsün kötü çocuğu idi. İkili, Romeo ve Juliet için başrole seçildiklerinde hayatları değişmeye başlamış, tıpkı oynadıkları karakterler gibi, onların da kaderleri birbirlerine bağlanmıştı. Ta ki kötü çocuk, iyi kızın kalbini kırıp güvenini yıkana kadar… 

Şimdiyse yolları Broadway'de kesişmişti ve bu sahte Romeo, Casie'nin hayatına yeniden geri dönerek her şeyi adım adım altüst etmeye kararlı görünüyordu… Yeniden romantik bir rol için bir araya gelmek zorunda kalan ikili, üniversite yıllarında yaşadıkları gizli aşkın heyecan verici anlarıyla ve kalp kırıklıklarının derin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalmışlardı. Tabii bir de, zıt kutupların birbirlerine karşı koyamadıkları gerçeğiyle… Ve söz konusu aşksa bazen bizim için kötü olanlar en karşı koyamadıklarımızdır. 

Bu sefer bir kitap yorumu ile değil kitap önerisi ile geldim sizlere. Ne farkı diye soranları duyar gibiyim. O yüzden hemen açıklayayım: bazen çok sevdiğim ve bayılarak okuduğum kitaplara yorum yazamıyorum. Hatta bu yüzden blogda size bahsedemediğim çok kitap oldu. Tekrar aynı şeyin olmaması için bir de böyle bir başlıkla deneyeyim dedim. 
Kitabın konusundan bahsetmeyeceğim. Çünkü arka kapak yazısında iyi bir şekilde anlatıldığını düşünüyorum.
Kitabı bir hafta önce falan okudum sanırım ve elimden bırakamadım! Tek kelimeyle MÜTHİŞ!
Bir süredir, çok beklenen ya da övülen kitaplara karşı bir ön yargı besliyorum. Bu kitaba da aynı ön yargı ile başladım fakat bu kitabın aldığı bütün övgü ve beğenileri hak ettiğini söyleyebilirim . Soluksuz okudum.
Kitabın adı, kapağı, konusu, karakterleri...kısacası her şeyi bir orijinallik abidesi benim için desem abartmış olmam (ya da belki birazcık abartıyorumdur ama Cassie ve Holt bunu hak ediyor kesinlikle!) . Yeni yetişkin türünün en güzel örneği diyebilirim. Üç kitaplık bir seri. Bunlara ek olarak ilk ve ikinci kitaptan sonra birer novella var. 
Yabancı yayınları bir de güzellik yapıp kitabın sonuna ikinci kitabın ön okumasını eklemiş. Umarım ikinci kitap için çok bekletmezler.


Not: Yorum yazamıyorum dedim başta ama baya yorum olmuş bu :D.

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder