Okuma Etkinliği || Vegas'ta Olan Vegas'ta Kalır || Elle Casey || Yorum
Künye

Orijinal Adı: Shine Not Burn
Yazarı: Elle Casey
Çevirmeni: Nihal Akcan
Seri Adı: Yanma Parla
Seri Sıralaması: 1/2
Tür: Yetişkin - Romans
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı: 4.08/5
Benim Puanım: 4.5/5


Yeni bir okuma etkinliği ile merhaba :). Hazır havalar düzeliyorken ve yaz geliyorken güzel bir aşk kitabına okuma etkinliği yapalım dedik ben, Uğur Böceğinin Kitaplığı, Okur Yazar ve Pilli Kütüphane olarak. Hemen aşağıda etkinlik takvimi ve onun altında da kitap yorumum var. Keyifli okumalar :).

Etkinlik Takvimi

1.Gün
Ön Okuma - Okur Yazar
Çekiliş - Uğur Böceğinin Kitaplığı

2.Gün
Yorum - Esra Nazenin Özdemir

3.Gün
Yorum - Uğur Böceğinin Kitaplığı

4.Gün
Alıntılar - Esra Nazenin Özdemir
Yorum - Okur Yazar

5.Gün
Seri Tanıtımı ve Yorum - Pilli Kütüphane


"Yanma, Parla"
MacKenzie kabilesi sözü


Kitabın adını ve konusunu gördüğümden beri merak ediyorum diyebilirim ve kadın karakter dışında kitabı çok sevdim. Öyleki sabah dersim olmasına rağmen uyumayıp bütün gece kitabı okudum. Mack'e ba-yıl-dım. Yok böyle bir erkek karakter ya. Açıkçası kovboylara karşı daha önce hiç ilgim olmamıştı ama Mack'ten sonra bu durumu tekrar gözden geçirdim. Yazar kullandığı ifadelerle Adamı hissettiriyor resmen, sanki yanı başınızdaymış gibi.


Konumuza gelirsek avukat olan ana karakterdeki kızımız Andie  annesi ve sevgilisiyle kaldığı dönemde yaşadıklarından dolayı onları terk edip bir yaşam planı oluşturur bundan sonraki hayatı için. Planlarından bir kaçını söylemek gerekirse şu an bulunduğu şirkette hissedar olmak, bunu takip eden yılda yaşam planına uyacak biriyle evlenmek, çocuk sahibi olmak ve vb zorlu işlerle devam eden bir liste.

Fakat arkadaşının bekarlığa veda partisi için Vegas'a gittiğinde her şey alt üst olacaktır.
Üstelik Vegas'a gitmeden önce de telefonda terk edilir. Hal böyle olunca kendine bir gecelik dağıtma izni verir. Artık şans mı dersiniz kader mi ama (ki bence şans) karşısına Gavin MacKenzie yani nam-ı değer Mack çıkar. Kovboy şapkalı bu adamı gördüğünde değim yerindeyse çarpılır. Hemde ne çarpılmak. Vegas'ta olmanın verdiği bir rahatlıkla Mack'le bir gece geçirirler. Sonuçta Vegas'ta Olan Vegas'ta Kalır değil mi?

Ancak bu bir gece her şeyi değiştirecektir...


Erkek karakterimize gelecek olursak, ailenin büyük çocuğu olan Mack kendini çiftliklerine adamıştır.  Kardeşi Ian'ın kısa bir süre sonra yuvadan ayrılacak olmasına rağmen onun öyle bir niyeti yoktur. Baker City'nin seksi kovboyu kimseye yüz vermiyordur. Tabi kardeşinin bekarlığa veda gecesi için Vegas'a gidene kadar...


Eğer bu türü seviyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir kitap. Kimse Mack gibi bir karakterden mahrum kalmamalı. O kadar diyorum. Yazarın okuduğum ilk kitabı ama dilini çok beğendim. Zaten kısa sürede okumamdan da belli. Size keyifli saatler geçirtecek bir kitap. Güzel bir aşk kitabı sizi bekliyor :).

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. yorumuna senin deyiminle ba-yıl-dım bebek :) yok böle bi şi ya hem kovboy sevgili istedim şu an hem de okumadan macki sevdim :) kitap sevdiren güzel insan :):* (sena baktı)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yaa beğenmene çok sevindim ♥. Bende bir kovboy sevgili istiyorum. Bu kadar iddialı olacağını düşünmemiştim :). Valla her yorum yayımladığımda aklımdan geçiyorsun. Umarım bir gün tanışırız ♥.

      Sil