F Tipi Aşk || Alican Sofu || YorumKünye

Kitabın Adı: F Tipi Aşk
Yazarı: Alican Sofu
Türü: Deneme
Yayınevi: Müptela Yayınları
Puanım: 4.5/5


Son pişmanlığın sadece acısı oluyor. Hiç geçmeyen...Gururu bırakıp aradığında, nasıl sevdiğini söylediğinde varsın seni kabul etmesin yüreğine yeniden.Unutmak için bir nedenin olur en azından... Yıllar sonra hatırlamak için keşkelerin değil...

Yeni bir kitapla merhabalar :).
Bu sefer farklı türde bir kitapla geldim sizlere. Kitabın türünü genellemek için deneme yazdım ama edebi çevrelerce farklı tanımlanabilir tabii.
Alican Sofu  Müptelanın yeni yazarlarından biri. F Tipi Aşk çıkan ilk kitabı değilmiş ama onu belirteyim.

Gişe rekorları kırıyor yalnızlığım siyah perdenin kör karanlığında.Sabah hiç olmayacak gibi geliyor bir anda. İçimdeki tükenmeyen hiçlik, tek başına iktidar oluyor yalnızlık ülkemde. Bazen unuttum diyorum artık neden düşünüyorum ki...Ne unutması be! Baca oldu burnumda tütmekten...

Ben yeni tanıştım kendisinin kalemiyle ve tahmin ettiğimden çok beğendiğimi belirtmeliyim.

Yazar kendi hayatından kesitler sunmuş bize F Tipi Aşk'ta. Kalemi kuvvetli bir yazar belli. Okurken bir duygu selinin içine giriyorsunuz."Unutma ortak, yalnızlık aşkın gayrimeşru çocuğudur... Ve bu aşk derdi paylaşılmadan atlatılamaz."

İçinde o kadar güzel cümleler var ki...

Çoğuna post-it yapıştırdım, yukarıda da gördüğünüz üzere. Şiirleri de unutmamak gerek. Üstelik bazı şiirleri sesli olarak da dinleyebiliyorsunuz altındaki QR kodunu okutarak. Merak edenlere rahatlıkla önerebileceğim bir kitap :).Onda kaldım ortak. Sezen dediyse, onda tutuklu kaldım... Onun için adı F TİPİ AŞK. Yıllar geçti, hiç gitmedim. Kaldığım yerde çakıldım, ona yazdım herkes okudu bir o okumadı. Okusaydı dönerdi değil mi?


Share this:

, , , ,

Yorumlar

2 yorum: