Zeynep Işıklar İle SEN MİSİN EKSİK PARÇAM ? Üzerine Bir Röportaj


Uzun zamandan sonra yeni bir röportajla merhabalar :) . Sen Misin Eksik Parçam? yorumumu okuduysanız orada yazarımızla bir röportaj yapacağımdan bahsetmiştim sizlere. Sağ olsun yazarımız röportaj isteğimi geri çevirmedi ve tüm sorularımı içten bir şekilde cevapladı. Keyifli okumalar dilerim :) .1)Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için tekrar teşekkür ederim :). Bu aralar neler yapıyorsun?

-Ne demek, seve seve! Bu aralar evdeyim. Uzun zamandır okumak istediğim ama kitaplıkta yığın haline gelen kitapları okumaya çalışıyorum :).  Bunun dışında, çalışıyor ve yazı yazmaya devam ediyorum. 2)Sen Misin Eksik Parçam?'ın ortaya çıkışı nasıl oldu ?

-Bundan iki sene önce babama hikâye yazmaya başladığımı ve bunu bir sitede yayınladığımı söyledim. Çok hoşuna gitti ve neler yazabileceğim hakkında ara ara konuşmaya başladık. Bir keresinde, ‘Kendi hayatından da bir şeyler kat. Ameliyatını, dostlarını, karakter özelliklerini…’ dedi ve bende bunu mantıklı buldum. İlk hikâyem bitmek üzereydi. Zihnime Tamer’in kara gözleri düştü. Sonra da kendimden bir parça katıp skolyoz ameliyatı olmuş Cemre çıktı ortaya.3)Bize biraz skolyoz hastalığından bahsedebilir misin?

-Erkeklere nazaran kızlarda daha çok görülen bir omurga eğriliği rahatsızlığı, skolyoz. Herkeste farklı gelişiyor ve ilerliyor. Birinin yalnızca bel kısmında iken diğerinin hem bel hem boyun kısmında olabilir. Açıları herkeste farklıdır. Birkaç farklı türü olduğunu biliyorum. Doğuştan gelmesi, kaza sonrası oluşması gibi... İnternette bununla ilgili oldukça detaylı bilgi yer alıyor.


4)Henüz 'Sen Misin Eksik Parçam?' ı okumamış olanlara yazarı olarak kitap hakkında neler söyleyebilirsin?

-Öncelikle bu bir aşk hikâyesi... Hani o çok sevdiklerimizden :)!  Geçirdiği ameliyattan sonra hem bedenen hem de ruhen yara alan Cemre’nin, kara gözlü, yüreği büyük, sevdiğini saklamayan Tamer’e âşık olmasını ve bu süreçte, Tamer’in desteğiyle kendine olan güvenini kazanmasını okuyoruz. Sıkı dostluklar, aile bağları, aşk... Hepsi bir arada ve hepsi bizden birer parça...


5)Sen Misin Eksik Parçam? çıkan üçüncü kitabın ama aslında Mevsim ve Bal Köpüğünden önce yazılmış bir kitap. Neden Tamer'i sona sakladın  :) ?

-Yayınevi ile görüştüğüm zaman, Sen misin Eksik Parçam, darmaduman bir haldeydi. Çok fazla yazım hatası, zamanda kaymalar, kurguda ufak tefek hatalar bulunuyordu. Onu düzenlemek için en az üç aya ihtiyacım vardı. Yani programa yetiştirmem imkânsızdı. O yüzden Mevsim ile başladık. O sıralar nişan, düğün, fuar telaşı derken Bal Köpüğü’ne zor bölüm yetiştiriyor, Sen misin Eksik Parçam’a ise hiç vakit ayıramıyordum. Eh, bu seferde Bal Köpüğü yetişti. Sonra kendime sinir olup hiçbir yeni hikâyeye başlamadan SMEP’yi düzenlemeye başladım. Sonuç olarak, en son o çıktı :). 6)Mevsim ve Bal Köpüğünden söz etmişken, bu üç kitabın arasında en sevdiğin hangisi ?

-Buna gerçekten karar veremiyorum. Sen misin Eksik Parçam çok özel ama Görkem’i de kenara atamam :). 7)Kitabın belkide en bağlayıcı yönlerinden biri Tamer'in aşkı. Günümüzde Tamer gibi yürekten seven adamlar kaldı mı? Yoksa ilişkiler kendini şekilciliğe mi bıraktı?

-Tamer gibi sevenler vardır, belki de çok daha fazla sevenler. Sadece bunun karşımıza çıkıp çıkmayacağından emin olamayız, diğer hiçbir şeyde olamadığımız gibi. Belki de karşımıza öyle seven bir adam, belki de kadın çıkmadığı için şekilci olmaya başladı insanlar. Değer yargıları değişti. Yaralı olanlar yara almamak için kalbini bir kenara bırakıp beynini avuçları içine aldı. Saçmaladım mı? Bilemiyorum :D.8)Peki aşkı nasıl tanımlarsın?

-Ruhen bir bütün olduğunu hissetmek... Yavan geldi size biliyorum, ama en kısa bu şekilde tanımlayabilirim. Yaşandığı zaman anlaşılır ve size ufak bir sır vereyim. Aşk, herkesin dediği gibi bitmiyor. Hani, öyle üç günlük, bir aylık, iki yıllık bir şey değil. 9)Kitabı yazarken zorlandığın bir sahne oldu mu?

-Giriş sahnesinde zorlandım. Ne çok ağır olmalıydı ne çok sıradan. Size sorayım, nasıl olmuş :)?10)Sen Misin Eksik Parçam? İle üçleme tamamlandığına göre sırada çıkmasını istediğin bir hikayen var mı bitmiş veya henüz yazılmakta olan?

-Bitmiş olan bir hikâyem var. İlk. Yeni bir seriye başladım, ama henüz bu seri ile neler yapacağımdan emin olmadığım için, beklemede. İlk, çıkar mı, çıkarsa ne zaman çıkar, şu an için belirsiz. 11)Son olarak okuyucularına söylemek istediğin bir şeyler var mı?-Wattpad’de yazmaya başladığımda on bin okuma aldığım zaman ne kadar sevindiğimi hatırlıyorum. İlk bölümlere gelen o üç, dört yorum benim hayatımı değiştirdi. Uzun zamandır içimde olan büyük tutkumun açığa çıkmasına neden oldunuz. Kitaplarım, hikâyelerim, karakterlerim, aklımda dolanan bin bir kurgu… Benim için hepsi çok özel ve değerli. Onları bu denli değerli kılan ise sizlersiniz. Yoksa yalnız kalırlar, yalnızca benim iç dünyamdan ibaret olurlardı. En büyük teşekkürüm her daim önce sizlere. Hep benimle olmanızı diliyorum. Share this:

, , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. bayıldım röportajına fotolu felan :) bolğundaki yeniliklerde hayırlı olsun öptüm bebek :):*

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ayy hoşgeldin ♥. Bu değişiklikler acemiliğime geldi, seni kaybettim diye endişelendim :D. Teşekkür ederim :-* .

      Sil