Tehlikeli Yalanlar || Becca Fitzpatrick || YorumKünye

Orijinal Adı: Dangerous Lies
Yazarı: Becca Fitzpatrick
Çevirmeni: Sevinç Seyla Tezcan
Tür: Polisiye - Gerilim - Aşk
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 3.87/5
Benim Puanım: 5/5
Muhteşem bir kitapla geldim sizlere!
Becca'yı sevenler bilir, Tehlikeli Yalanlar Pegasus'un mart kitaplarından. Benimde merakla beklediklerimden biriydi. Bu yüzden elime geçen kitaplar arasında ilk onu okudum ve BAYILDIM!

Kitaba pazartesi akşamı başladım ve bitirmeye yaklaştığımda saat gece üçe geliyordu. Buradan soluksuz okuduğumu anlamışsınızdır.
Siyah Buz'u da aynı heyecanla okumuş ve beğenmiştim ama Tehlikeli Yalanlar bir başka güzel olmuş. Yazarın bu türde kendini geliştirdiğini söyleyebilirim. Her şey tam tadındaydı bence.


Estella Goodwinn ya da bundan sonra kullanmak zorunda olduğu adıyla Stella Gordon... Evlerinde işlenen bir cinayet sonucu tanık koruma programına alınmıştır. Annesinin uyuşturucu satıcısının işlediği bu cinayet için tanıklık edecektir. Tabi bahsi geçen satıcı Danny Balando davadan önce onu öldürmezse.

Bu yüzden polis Stella'yı onun tabiriyle dünyanın ucu olan Nebraska, Thunder Basin'e getirmiştir. Burada emekli bir polis olan Carmina Songster'ın yanında kalacaktır.
Kimliğini, evini ve sevgilisi Reed'i geride bırakmak zorunda kalan Stella oldukça sinirlidir. Burada geçireceği üç ayın sinirini özellikle Carmina'dan çıkarmayı planlıyordur. Üç ay sonra 18'ini doldurduğunda ise ilk işi buradan gitmek olacaktır...

Ancak hesaba katmadığı şeyler vardır. Bunlardan biri Chet Falconer'dır. Bir taraftan kendini Chet'in çekim alanından uzak tutmaya çalışırken diğer yandan söylediği yalanlar altında ezilecektir. Tabi peşindeki azılı suçluyu da unutmamak gerek.

Heyecan dolu bir kitap. Her sayfasını büyük bir merakla çevirdim. Gerilimin yanında içinde aşk barındırması da benim için artılardandı. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Çeviri ve baskının mükemmelliğine değinmiyorum bile. Gidip alın ve okuyun. Pişman olmayacaksınız, gerçekten.Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder