Okuma Etkinliği || Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın Dokuz Yolu || Sarah MacLean || Yorum

Künye

Orijinal Adı: Nine Rules to Break When Romancing a Rake
Yazarı: Sarah MacLean
Çevirmeni: Deniz Rukiyye Sakallı
Seri Adı: Love By Numbers
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Historical - Romance
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı: 4.08/5
Benim Puanım: 5/5
"Karşılıksız bir aşka umutsuzca kapılmak..."


Kitap tek kelimeyle muhteşemdi! Soluksuz okudum diyebilirim. Kitaba Çarşamba akşamı başladım. Bitirdiğimde sabah saat üç buçuk falandı sanırım. Elimden bırakamadım!

Sarah MacLean ilk defa okuduğum bir kalem ama son olmayacak gibi. Ben kitaptan bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim. Ağladığım sahneler bile oldu. O derece.

Birazcık konudan bahsedersem, ana karakterdeki kızımız  Leydi Calpurnia 'Callie' Hartwell  diğer kitap karakterlerinden farklı olarak evde kalmış bir kızdır. Sosyetedeki fiyasko olan ilk sezonundan beri neredeyse kimsenin Callie'nin evleneceği yönünde bir ümidi kalmamıştır.
Aslında Callie çirkin bir kız değildir. Kahverengi saç ve gözlere sahip ve belki biraz da balıketli olarak nitelendirilebilir. Buna bir de yanlış kıyafet tercihi eklenince Londra sosyetesinin ne kadar acımasız olabileceğini siz düşünün.Bir gün yaşadığı bir olay sonucu evde kalmış kız modundan sıyrılmaya karar verip bir liste hazırlar. Erkeklerin rahatlıkla yapabildiği ama kadınların yapması uygun görülmeyen şeyleri yapmaya karar verir.

Malumunuz yıl 1800ler. Lordlar ve Leydilerin olduğu bir dönem. Londra sosyetesi...

Callie resmen bir skandal yaratacaktır. Ve bu işte yalnız değildir ;).


"Onunla birlikte ayağa kalktı ve başıyla onayladı, hayranlıkla Marki'ye bakıyordu. 'Evet lordum.'

'Uslu kız.' Callie'ye doğru eğilip fısıldadı. Nefesi, ensesindeki tüylere vuruyor, soğuk nisan gecesinde genç kadının içini ısıtıyordu. 'İmparatoriçe olduğunu unutma. Bir imparatoriçe gibi davran, diğerleri de seni öyle görmeye başlayacaktır. Benim gibi...' Duraksadı, Callie nefesini tutmuş onun devam etmesini bekliyordu. 'Ekselansları.' "


Ana karakterdeki adamımız Ralston Markisi Gabriel St. John...

Callie'nin tabiriyle 'çekici, tahrip edici bir biçimde yakışıklı ve Londra'nın en kötü şöhretli çapkınlarından' biri.
Yıllar sonra bir kız kardeşi olduğu ortaya çıkmıştır ve onu sahipsiz bırakmayacaktır. Yalnız kızkardeşinin Sosyeteye takdimi için güvenebileceği bir şaperona ihtiyacı vardır. Ve bir gün Callie ile Ralston Markisinin yolları kesişir.
Eğer Callie on yıl önce kalbini kaptırdığı Ralston Markisine karşı dikkatli olmazsa en önemli kurallardan birini çiğneyecektir.


Şiddetle öneririm. Callie kalbinize dokunacak bir karakter. En azından benimkine dokundu. Bitmesin dediğim bir 478 sayfa oldu. Serinin diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum.

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

4 yorum:

  1. Ben bayıldım harika bir kitap. Seriyi okudum ve en güzeli bu kitaptı. Ralston der susarım :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Son kitabı hâlâ okumadım ama ikinci kitaba göre ilki çok daha güzel kesin 😃.

      Sil