Injustice || Tanrılar Aramızda : İkinci Yıl Cilt 1 || Yorum

Künye

Orijinal Adı: Injustice: Gods Among Us: Year Two Volume 1
Yazarı: Tom Taylor
Başlıca Çizerleri: Bruno Redondo, Julien Hugonnard-Bert
Çevirmeni: Tulgan Köksal
Tür: Çizgi Roman
Yayınevi: Çizgi Düşler
Goodreads Puanı: 4.25/5
Benim Puanım: 5/5


Baştan söyleyeyim eğer Injustice Tanrılar Aramızda Cilt 1 ve 2'yi okumadıysanız bu yazı spoiler içerir.

İkinci Yıl'ın yorumuna başlamadan, önce diğer ciltleri bir hatırlayalım.

Cilt 1'de Joker Gotham'dan ayrılıp Metropolis'e gitmiştir. Hain planlarına orada devam edecektir. Nitekim geleceğin şehri olarak adlandırılan Metropolis, Joker ve Harley Quinn'in ayarladığı bir düzenekle atom bombası sonucu yok olur. Üstelik Lois Lane ve karnındaki bebeği de ölür. Üzüntüsünden deliye dönen Superman yıllardır Batman'in yapmadığını yapıp Onun gözleri önünde Joker'i öldürür.

Ve bundan sonra da Dünyadaki şiddetin son bulması adına bir hareket başlatır. Tabi kendi yöntemleri ile. Üstelik Justice League üyelerinin bir çoğu yanındadır.
Sizce sevdiği kadını ve doğmamış çocuğunu kaybeden bir Tanrı ne kadar hareketlerini kontrol edebilir ?


Cilt 2'ye geldiğimizde ise Justice League Metropolis'ten birinin hayatta olduğuna dair bir sinyal alır. O kişi Lex Luthor'dur. Superman'in dünyayı kurtarma çabalarına o da katılır. Ve bir ilaç bile geliştirirler. Apokolips ordularının saldırısını unutmamak gerek. Superman orduları buharlaştırarak dünyayı bu saldırıdan kurtarır ancak ölen bir çok insan da olmuştur. Superman'in Apokolips ordularına yaptıklarına karşılık Superman fanatikleri ortaya çıkmaya başlar.

Batman'in kendini durdurma çalışmalarına karşılık olarak da onun kimliğini ifşa eder. Superman ve Justice League'i BM'nin önünde dünyayı hem kendilerinden hemde  Batman ve müttefiklerinden koruyacaklarına dair söz verirler.

Ancak... Savaş'ın cepheleri daha yeni oluşmaktadır...

Bu cilde geldiğimizde ise, Superman tarafından saldırıya uğrayan Batman ortadan kaybolmuştur. Onun boşluğunu telafi etmek ve Superman'in hükümdarlığına karşı bir güç olmak için bir zamanların Batgirl'ü olan Oracle tarafından Birds of Prey oluşturulur. Komiser Jim Gordon'da dahil bir çok kişi bu ekiptedir.
Bu ekip oluşturuladursun Superman'in boşluğundan faydalanmayı isteyen düşman çok. Bunlardan biri de Sinestro'dur...

Olayların karıştığı bir cilt İkinci Yıl. Ama 5/5 verecek kadar da çok sevdim. Bir önceki cilt gibi bunu da soluksuz okudum diyebilirim. Hele son sahnesi... Cilt 2 için sabırsızlanıyorum. Yayınevi de yakında dedi. Biraz üzüldüm Superman için ama yinede Batman'i gözden çıkardığı için kalbim kırıldı.
Film tadında bir çizgi roman olmuş. Okumayanlar daha fazla bekletmesin derim.

Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. en beğendiğim yaaaa... :) ben çok seviyom çizgi kahramanları yaaa :) yorum için thanks thanks bebeğim :):* 2.yılındada bol yorumlu günlermi dilesem :):*

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bende çok seviyorummm. Ne demek kuzum. Beğenmene sevindim :D. Teşekkür ederimm ♥ :-* .

      Sil