Ezik - Andrew Smith - Yorum

Künye

Orijinal Adı: Winger
Yazarı: Andrew Smith
Çevirmeni: Akın Gökgezer
Seri Adı: Winger
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Genç
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 4.11/5
Benim Puanım: 5/5


Güzel bir kitabın yorumuyla merhaba :).

Ezik, Pegasus Yayınlarının şubat yenilerinden. Şahsen kitabın adını ve kapağını gördüğümde klasik bir kitap beni bekliyor sanırım' diye endişelenmedim değil ama Eziğin klasiklikle alakası yok. Gerçekten.

Ryan Dean West (bence çocuğun adı bile havalı), zengin çocukların gittiği yatılı bir okul olan Pine Mountain'de 11.sınıf öğrencisidir. Hemde 14 yaşında olmasına rağmen. Zeki biri anlayacağınız.
Aynı zamanda okulunun ragbi takımında kanat oyuncusudur. Bir de en yakın arkadaşı Annie'ye aşıktır. Annie onu çocuk olarak görse bile.

Sınıf arkadaşlarından yaşça küçük olması ve takım arkadaşlarının yanında biraz cılız kalması genellikle dalga konusu olmasına neden olur.
Ryan bu tatil dönüşünde bir şeylerin değişmesini istiyordur artık. Annie ile arkadaşlıktan sevgililiğe terfi etmek gibi.

Ryan Dean gerçekten şahsına münhasır bir karakter. Bir de Alican'ın tabiriyle ayaklı hormon yuvası :)). Annie'ye aşık olsa bile beğendiği her kızla ilgili aklından sapıkça bir düşünce geçiyor. 14 yaşında bir erkek çocuğu için normal sanırım? Ayrıca kendini utanç verici olarak adlandırabileceğimiz durumlara düşürmekte de usta.

Okulu, Ragbiyi ve Annie de dahil bir çok kişiyi idare etmeye çalışırken Ryan ile eğlenceli bir yolculuğa çıkacaksınız.İlk başta da söylediğim gibi düşündüğümden çok daha iyi bir kitaptı. Hem eğlenceli ve komik hemde kalbinize dokunuyor. Karikatürlere bayıldım. Özellikle Ragbi aracılığıyla öncelikle bir takım olmanın sonra da o takımın yeri geldiğinde nasıl ailen gibi olduğunun gösterilmesi güzel taraflarından biriydi.
Yalnız o son sahne beni yıktı. Yazardan öyle bir atak beklemiyordum Ryan'ın hikayesini çok sevdim. Genç türünü sevenler için gözüm kapalı önerebileceğim bir kitap. Ayrıca ikinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder