Benim Adım Alexi - Nesrin Öz - Yorum
Künye

Kitabın Adı: Benim Adım Alexi
Yazarı: Nesrin Öz
Tür: Kurgu - Aşk - Edebiyat
Yayınevi: Müptela Yayınları
Benim Puanım: 3.7/5
Yeni bir kitap, yeni bir yazarla merhaba :).

Benim Adım Alexi , Müptela'nın şubat kitaplarından. Yazarımızın da ilk kitabı. Şahsen bir ilk kitap için oldukça başarılı bulduğumu belirtmeliyim.

Kitabın tanıtımlarında da sıkça karşımıza çıkan "Elinizde eksik parçaları olan bir yapboz varsa, o parçayı buluncaya kadar tamamlayamayacağınız bir resminiz var demektir." cümlesi ana karakterdeki kızımız Hanzade Ela Değirmenci'nin durumunu çok güzel özetliyor diyebilirim aslında.


Yıllardır kabuslarla boğuşmaktadır. Her ne kadar ona destek olan bir kaç arkadaşı olsa da bu kabuslarına engel olmaz. Gördükleri onu Yunanistan, Lefkes'e çağırıyordur. Yani her şeyin başladığı yere...
10 yıl önce Lefkes'de arkadaşlarıyla oynadıkları bir oyun her şeyin seyrini değiştirmiştir.
Ela, bir gün yaşadığı bir olay yüzünden hayatını askıya almaya karar verip ölümü pahasına bile olsa Yunanistan'a gitmeye karar verir. Orada açığa çıkmayı bekleyen sırlar Ela'yı bekliyordur...

Açıkçası kitabımız 260 sayfa olduğu için konuyu daha fazla anlatmak istemedim. Bir de yerde fazla bilgi verir tadını kaçırırım diye.
İlk başta da söylediğim gibi bir ilk kitap için gerçekten çok başarılı ve tahmin ettiğimden daha çok sevdim. Benim Adım Alexi bizden bir hikaye olmuş. Eminim içimizde benzer hikayelere sahip aileler vardır.

Tam dozunda bir kitap. Olaylar, kurgu, karakterler...

Üstelik bir yerden sonra kitabın içine öyle bir çekildim ki kitap bitene kadar elimden bırakamadım. Ortaya çıkan yok artık dedirtecek cinstendi. Alexi'nin yaşadıkları sanki benim başıma gelmiş gibi çok içime oturdu. Diğer taraftan da Ela ve Baran'ın arasında yaşanan şeylerle de gönlümde ilkbahar rüzgarları esti. Tam Türk işi bir hikaye ama bunu olumlu anlamda söylüyorum. Biraz bile merak ediyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder