Linger: Ölüm Vahşi Bir Gecedir - Edward Fallon - Yorum
Künye

Orijinal Adı: Linger No.1 Dying is a Wild Night
Yazarı: Edward Fallon
Çevirmeni: Mertcan Ölçer
Seri Adı: A Linger Thriller
Seri Sıralaması: 1/5
Tür: Polisiye - Gerilim - Paranormal
Yayınevi: İndigo Kitap
Goodreads Puanı: 4.26/5
Benim Puanım: 4/5


"Ölüm vahşi bir gecedir,
Aynı zamanda yeni bir yolun kapılarını aralar."


İndigo'nun yeni kitabıyla merhaba :)!

Kitabımız çıkalı neredeyse bir hafta olacak. Tess Gerritsen bu kitap için 'uzun zamandır okuduğum en iyi gerilim romanı' demiş. O yüzden ekstra bir merakla başladım kitaba ve fazlasıyla tatmin oldum.

Dedektif Kate Messenger , Santa Flora Polis Merkezindeki dedektiflik bürosunun liderliğini henüz almıştır. Bir gece işlenen vahşi bir cinayet, Kate'in zihnini ve geçmişinin kapılarını aralar.

Anne, baba, üç çocuk ve bir köpeğin vahşice öldürüldüğü cinayet evine gittiklerinde katile dair ne bir ipucu bulabilirler ne de bir DNA kalıntısı.

Daha sonra, bir gece Kate tek başına gider olay yerine. Gözden kaçırdığı bir şey var mı yok mu görmek istiyordur. Ancak evde birileri vardır.

Olay yerinde bulunan kör ve dilsiz çocuk ile yanındaki adam belki de Kate'in elindeki tek şeydir. Bunların yanında Kate'in annesinin çözülemeyen cinayeti de gün yüzüne çıkacaktır...


Yazar olayları ve karakterleri ustaca birbirine bağlamış. Beklentimin ötesinde bir kitaptı. Ve paranormal... Yukarıda bahsi geçen çocuğun olduğu çoğu sahnede tüylerim diken diken oldu. Öyleki kitap bittikten sonra sahneler her aklıma geldiğinde de bu durum devam etti. O yüzden seriye kesinlikle devam edeceğim. Merak edenlere ve özellikle gerilim sevenlere önerebileceğim bir kitap.

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder