Karanlık Saklasın Bizi - Eda Yıldırım - Yorum
Künye

Kitabın Adı: Karanlık Saklasın Bizi
Yazarı: Eda Yıldırım
Tür: Psikolojik Gerilim
Yayınevi: Böğürtlen Yayınları
Goodreads Puanı: 4.60/5
Benim Puanım: 4/5"Tanrı bizleri sevse de kimlerin yoldan çıkacağını görmek için Şeytan'ı da yarattı."


Öncelikle yazarımızı tebrik ederim. Günümüzdeki Türk yazar kavramıyla ilgili kafamdaki bazı ön yargıları kırdı. Türk yazar fantastik de yazar, gerilim de. Hatta çok güzel yazar. Yabancı isim ve yerler de kullanır. Hemde çok doğal ve inandırıcı bir biçimde. Bir yerde açık vermeden.

Film tadında bir kitap. Tabi filmde gösterilenlerden daha gerçekçi, onu belirteyim.

Yazarın basılmış üçüncü kitabı ama benim okuduğum ilk kitabı oldu 'Karanlık Saklasın Bizi'. Ve kalemini çok beğendim. Bu türde bir kitabı yazmak kolay değil takdir edersiniz ki.

Ana karakterimiz Jennifer Broke dünya çapında ünlü bir modeldir. Başarılarla dolu kariyerinin yanında onu çok seven bir sevgiliye, kızkardeşe ve arkadaşa sahiptir. Hayatındaki her şey neredeyse mükemmeldir. Ta ki kaçırıldığı akşama kadar...

O akşam sevgilisi Jason'dan hayatının teklifini bekliyordur. Ancak bir seri katil tarafından kaçırılır.

Kitabımızda Jennifer'ın kaçırıldıktan sonraki durumu ile başlıyor.

Jason ve arkadaşı Alice , Jennifer'ın başına gelmiş olabilecek her türlü ihtimali değerlendirip onu ararken Jennifer'ın durumu pek iyi değildir ne yazık ki. Fiziksel şiddete uğraması onun için kaçınılmaz bir durumdur. Peki ya yaşadığı ruhsal çöküntü?

Her sayfayı ayrı bir heyecanla okudum. 'Acaba Jennifer kurtulacak mı? Seri katil hakkında daha fazla bilgi edinebilecek miyiz?' gibi sorularla kitabı nasıl bitirdim anlamadım.
Yalnız tecavüz sahnelerinde içim gitti ama bu günümüzde hala olmaya devam ediyor ne yazık ki.

Yazarımızı tebrik ederim. Ayrıca kapağa ve baskısına bayıldım. Biraz bile ilginizi çektiyse kesinlikle okumalısınız, pişman olmayacaksınız.

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder