Çarpışma - Gail McHugh - Yorum


Künye

Orijinal Adı: Collide
Yazarı: Gail McHugh
Çevirmeni: Derya İmer Aydınlık
Seri Adı: Collide
Seri Sıralaması:1/2
Tür: Erotik - Romans
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 4.26/5

Yeni bir kitap yorumu ile merhaba :). Aslında Çarpışma'yı yazın okumuştum ama ikinci ve son kitabı 'Nabız' çıkmışken ilk kitabı bir hatırlamalı dedim. Gerçi Emily gibi bir karaktere sahip bir kitap kolay kolay unutulmaz herhalde... Okurken deli etmişti beni. Bir kitap karakterinden nefret ediyorum, siz düşünün. Gavin gibi bir adama yaptıkları...

Biraz konudan bahsedersem,  Emily Cooper, annesini kanser hastalığından dolayı kaybettikten sonra hem yeni bir sayfa açmak üzere hemde sevgilisi Dillon'ın da isteği ile New York'a taşınmaya karar verir. Özellikle annesinin hastalığı süresince Dillon'dan aldığı destek Emily'i oldukça minnettar hissettirmektedir. New York'ta ise dostu ve aynı zamanda üniversiteden arkadaşı olan Olivia'nın yanında kalacaktır.

Taşındıktan bir süre sonra bir İtalyan restoranında garson olarak işe girer. İşteki ilk gününün sonunda patronunun isteği üzerine bir siparişi adresine teslim etmesi gerekir. Tesadüf bu ya servis elemanı istifa etmiştir ve bu adres kızımızı Gavin Blake'e götürecektir.

Kadınların taptığı buz mavisi gözlere sahip, uzun boylu ve esmer, Emily'nin tabiriyle ise düzülesi derecede yakışıklı Gavin Blake! Açıkçası bu kitabı Gavin için okudum desem yalan olmaz. Sadece kitap karakteri olarak bile çok etkileyici kendisi.
Kötü biten bir ilişkiden sonra da aşka inancını yitirmiş biri aynı zamanda. Ta ki Emily'i görene kadar! İlk görüşte aşk denen bir şey varsa bu Gavin için doğrulandı diyebiliriz. Tabiri caizse Emily'i ilk  gördüğü anda çarpılmıştır. Beğenisini ve onu tanıma isteğini göstermekten çekinmez. Emily her ne kadar Gavin'den etkilense de sevgilisi olduğunu belirtmiştir.

Ancak, tesadüfler burada bitmez. Emily'nin evde olduğu bir akşam sevgilisi Dillon bir kutlama için Emily'i bulunduğu gece kulübüne çağırır. Sizce Emily kulübe gittiğinde Dillon'ın yanında kim vardır tahmin edin?

Evvet, doğru bildiniz. Gavin Blake!

Bir taraf, açık bir şekilde ne istediğini belli ederken diğeri aralarındaki çekime karşı koymaya çalışacaktır...

Açıkçası uzun bir süredir aşk üçgenlerinden uzak duruyordum. Bu yüzden ne kadar delirtici olabileceğini unutmuşum. Saçımı yolma raddesine geldim bir noktadan sonra. Gerçi yorumun başında da belirttiğim gibi çoğunlukla Emily yüzünden. Yani mizacı gerçekten saf olan karakterler okudum da Emily'ninki saflık değil de aptallık kesinlikle. Çok uyuz etti beni okurken.

Yazarı da biraz kınamak lazım. Mükemmel bir erkek karakter yaratıp karşılığında böyle bir kadın karakter yazması... Gavin gibi bir adama yapılmayacak şeylerdi. O son sahneden sonra ikinci kitabı okumayı da daha fazla bekletemeyeceğim sanırım. Siz ne düşünüyorsunuz kitabımızla ilgili?

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

2 yorum: