Işığı Ararken - Elizabeth Haynes - YorumKünye

Orijinal Adı: Into the Darkest Corner 
Yazarı: Elizabeth Haynes
Tür: Psikolojik - Gerilim
Yayınevi: Feniks Kitap
Goodreads Puanı: 4.09/5
Benim Puanım: 5/5


Kitap tek kelimeyle mükemmeldi!


Gerilim türünü severim ama daha önce hiç psikolojik gerilim türünde bir kitap okumamıştım. Işığı Ararken kitabı benim için bir ilk oldu bu yüzden ama iyi bir ilk. Amazon'da 2011 yılının en iyi kitabı seçilmiş ki kesinlikle bunu hak ediyor.


Kitabımız geçmişte yaşanan bir mahkeme sahnesi ile başlıyor ve geçmiş-günümüz şeklinde de devam ediyor.

Catherine Bailey ailesini kaybettiğinden beri yalnızdır. Kendini işine ve arkadaşlarına adamıştır. Cadılar Bayramı'nın olduğu akşam da kutlama için arkadaşları ile dışarı çıkmıştır. Gittikleri kulüpte Lee Brightman'ı görür. Sarı saçları, mavi gözleri ve çekici vücuduyla Catherine'i oldukça etkilemiştir. Bu görüş Cathy için her şeyin başlangıcı diyebileceğimiz gibi  her şeyin sonudur da aslında.

Lee, Cathy'nin hayatına her yönden sızmıştır. Önce onun aklına girmiş, evin bir bireyi haline gelmiş ve Cathy'i etkilediği gibi arkadaşlarını da etkilemiştir. Hatta belki fazla etkilemiş bile olabilir...

Cathy hayatının kontrolünü Lee'ye devrettiğini fark ettiğinde her şey için çok geçtir. Lee'nin onu sevdiğini düşündürten halleri artık  Cathy için sadece boğucu ve kontrol edilmiş hissettirmektedir. Üstelik zaman zaman kötü de davranmaya başlamıştır..

Arkadaşlarıyla konuşmaya kalktığında ise kendini yapayalnız bulur. Hepsi problemin Cathy de olduğunu düşünüyordur. Gerçek ise daha farklıdır...

Dört yıl sonra Cathy hâlâ Lee ile yaşadıklarını atlatmaya çalışıyordur. Ondan kalan, yaşadığı korku ve güvensizlikler hayatını cehenneme çevirmektedir. Bir süre sonra tam bir şeyleri yoluna koymaya başlamışken gelen telefon Cathy'i sarsmaya yeter. Ya geçmişte yaşamaya devam edecek ya da geleceği için savaşacaktır.


Kesinlikle tüyler ürperticiydi. Bir ara bende Cathy'den şüphelenmedim değil hani. Kurgu, olayların akışı, karakterler... On numara beş yıldızlık bir kitap. Baktığınızda gerçek olmuş olması da muhtemel bir durum en azından yurtdışında. Türkiye gerçekleri biraz daha farklı çünkü. Psikolojik-Gerilimi sevenlere ve hâlâ okumamış olanlara şiddetle öneririm.

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder