Zevk ve Acı - Karina Halle - YorumKünye

Orijinal Adı: On Every Street
Yazarı: Karina Halle
Çevirmeni: Ömer Mülazım
Seri Adı: The Artists Trilogy
Seri Sıralaması: 0.5/3
Tür: Suç - Günümüz Romans - Erotik
Yayınevi: Novella Yayınları
Goodreads Puanı: 4.30/5
Benim Puanım: 5/5

"İntikam bir kere damarlarınıza girdiyse, zevki de acıyı da tadacaksınız demektir."Yahu kitap tek kelimeyle MUHTEŞEMDİ!
İlk kitap yanında solda sıfır kalır. O derece!


"Başını dergiden kaldırınca göz göze geldik. İlk görüşte aşka hiç inanmazdım. İlk görüşte şehvete neredeyse inanmazdım. Hayatımdaki bütün yanlışları düzeltmek dışında hiçbir şeye inanmazdım ama o anda bu adam beni gördü. Maskenin altındaki gerçek beni. Her şeyi gördüğünü hissettim."


Seri sıralaması 0.5 olarak geçen bir novella aslında ama yazar ilk kitaptan sonra okunmasını tavsiye etmiş (iyiki de öyle yapmış) . Yayınevi de bu doğrultuda çıkardı novellamızı. Bende Günahlar ve İğneleri okuduktan sonra bu kitabı okumanızı öneririm.

Beklentimin çok ötesinde bir kitap yazmış yazar. İlk kitabı okuduğum için Javier ve Ellie (Eden) arasında geçen olayları genel hatlarıyla biliyordum bu kitaba başlarken. Bildiğim bir şeyi okumanın da ne derece zevkli olacağı ile ilgili endişelerim vardı fakat bunun yersiz bir düşünce olacağını tahmin etmem gerekirdi. Çünkü burada Javier'den bahsediyoruz!


Asırlar gibi gelen bir süre boyunca birbirimize baktık. Hem kaybolmuş hem bulunmuştuk.Sonunda dudaklarında ufak bir tebessüm peyda oldu. Gözleri coşkulu alevler misali dans etti."Seninim, meleğim," dedi kararlılıkla. "Ve sen, sen de benimsin."Öpüştük, ilk sefermiş gibi. Son sefermiş gibi.Elini belime dolayıp asla bırakmayacakmışçasına tutarken, "Sen benimsin," diye tekrarladı dudaklarıma."Meleğim, bana ait."


İlk kitapta Javier benim için bir uyuşturucu baronu, Ellie'nin ona yaptıkları ve ona verdiği sözü tutmak için peşine düşen, gizemli, çekiciliği olan bir adamdı.

Ancak bu kitapta ona aşık oldum.

Ellie'ye yaptığı şeye rağmen.

Ellie'de masum değil ama en az Ellie kadar benimde kalbim kırıldı. Gerçi sanırım Javier'in bunu neden yaptığını bir derece anladım.


"Bunun yüzünden," dedi  kolumdaki dövmeyi okşayarak. "Çünkü sen bana aitsin. Benim meleğimsin. Saç rengini, göz rengini, her şeyini değiştirebilirsin ama dövme hep orada kalacak. Ben hep orada kalacağım. Ben, kanındaki mürekkebim."
Geri çekilip parmağını dudaklarımda gezdirdi. "Sen tamamen benimsin. Kaçsan bile. Seni bulurum. Çünkü bir ruh gerçekten yaşamak için diğer yarısına muhtaçtır."Konusuna gelirsek, Ellie Watt ya da kitap boyunca okuyacağımız ismiyle Eden White amaçsız yaşamına bir son verip küçükken başına gelen olaydan sorumlu olan adamdan intikam almaya karar verir.

İlk kitabın yorumunda bu olaydan bahsetmiştim ama tekrar anlatayım.

Ellie'nin anne ve babası birer dolandırıcıdır ve Ellie'yi küçüklüğünde soygunlarda kullanmaktan çekinmemişlerdir. Yine planladıkları bir soygun için Ellie'yi kullanırlar. Fakat işler ters gider ve Ellie içerideyken evin sahibi gelir. Ellie kaçarken adamın, üzerine fırlattığı asitten kurtulamamıştır. Bacağında halen bunun izini taşımaktadır. Hatta dikkat etmezse yürümesinde de bir aksama belli oluyordur. Aynı zamanda o olaydan beri de ailesi ile görüşmemektedir.

Bacağını bu hale getiren adamdan (Travis Raines) intikam alacaktır. Tek istediği kısasa kısastır. Bunun için de adamın sağ koluna yakın olmanın iyi bir fikir olduğunu düşünür. Yani Javier Bernal'e. Oysaki Javier'e yakın olmak bu zamana kadar giriştiği en tehlikeli şeylerden biridir. İntikam arzusundan bile.


Ava çıkarken avlanmak bu olsa gerek...


Aşk, acı, intikam ve zevk... Hepsini dibine kadar hissedeceğiniz bir kitap! Javier için tekrar okumayı düşünüyorum (adama aşık olduğumu söylerken ciddiydim). Umarım yayınevi bu seriyi en kısa sürede tamamlayıp yazarın diğer serisi olan Dirty Angels'ı da çıkarır.

Yalnız ilk kitapta anlatılan olaylarla burada anlatılanlar arasında ufak farklılıklar vardı. Tabi bunlar yazar kaynaklı. Çeviri ve baskı gayet iyiydi. En sevdiğim serilerden biri. Okumayanlara şiddetle öneririm :)!

Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder