Aşk Her Şeyi Affeder Mi? - Burcu Büyükyıldız - Yorum

Künye 

Kitabın Adı: Aşk Her Şeyi Affeder Mi?
Yazarı: Burcu Büyükyıldız
Seri Adı: Sonsuza Kadar
Seri Sıralaması: 1/4
Tür: Aşk
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Goodreads Puanı: 4.88/5
Benim Puanım: 4.5/5

"Her anım seninle, gül kokuna bulanmış şekilde..."Allahım, benim bu aşık olduğum karakterler bir gün bitecek mi acaba?


Buradan sevgili yazarımıza sesleniyorum, 'NE YAPTIN SEN' ?"Demir..."
"Kim olduğumu, kimin kollarında olduğunu kazı aklına! Çünkü bir tek ben olacağım bundan sonra. Bir tek benim kollarımda olacaksın böyle. Ve kokun..." dedim burnumu boynuna sürtüp, kokusunu derin derin içime çekerken. "Gül kokun bir tek benim tenime sinecek. Ve sen de... Yalnızca benim kokuma bulanacaksın, aklına, tenine benden başkasını almayacaksın, anlıyor musun?"


Yazarımızın bütün karakterlerini seviyorum ama DEMİR ARAS benim için bambaşka. Wattpad'de tanıştığımda da öyleydi, kitabı okuduktan sonra da öyle oldu. Hatta o kadar sevdim ki kitabı bitirdiğimde neredeyse Burcu'dan nefret ettim. Bu arada bilmeyenler için yanlış anlaşılmasın, Demir'in biricik aşkı, küçüğü olan Burcu'dan bahsediyorum. Yoksa yazarımız benim için bir tanedir."Sana hissettiğim aşk... Senin kafesin bu," dedim. "Kollarım," diye devam ettim ve onu sıkıca sarmalayıp, bedeninin titremelerini tenimde hissederken sözlerimi bitirdim. "Senin hapishanen bu... Ellerimdesin artık. Kaçamazsın. Bir nefes uzağıma gidemezsin. Özgür olmayı unut. Ben seni nefes alış nedenim yapmışken, sana duyduğum aşk aklımı oynatmama neden olurken, sen benim öznesi  olmadığım hiçbir duyguyu hissedemezsin."Eğer gerçekten ilk görüşte aşk diye bir şey varsa bu Demir ve Burcu için söylenebilir sanırım. Onların hikayesi Fransa'da başlar. Burcu o zaman Demir'in varlığından haberdar olmasa bile Demir bu güzel kadını Cannes'da görmüş ve unutmamıştır. Bu durumdan sonra kader onları tekrar bir araya getirir. Yine Fransa'da ama bu sefer Paris'te. 

Bir arkadaşları aracılığıyla tanışırlar. O ilk bakış gelecek günlerin habercisi gibidir aslında... 


"Fransızcada özledim denmez, Demir."
"Nasıl yani?"
"Öyle işte... Özlemek diye bir kelime yok bu dilde. Tu me manques derler onlar. Ama bunun anlamı özledim demek değildir."
"Nedir peki?"
"Özledim denmez," diye fısıldadı.... "Bende eksiksin, denir,"...


Demir'in kıskançlığı ve Burcu'nun sırları ilişkilerini bir çıkmaza doğru götürürken aşkları her şeyi affedebilecek midir? 


Birbirlerine karşı o kadar yoğun ki hisleri sanki onlar gerçekten varlar ve sizde o yoğunluğu onlarla birebir yaşıyormuşsunuz gibi bir his bıraktı okurken üzerimde. Zaten Çilek Mevsimi'ni ya da Bir Günah Gibi'yi okuduysanız yazarımızın kaleminin de ne kadar güzel olduğunu biliyorsunuzdur. 

Demir'i çok çok sevdim... Burcu'ya olan aşkını sevdim... Kıskançlığını sevdim... Her şeyini sevdim :). 

Son bölümlere kadar Burcu'yu da seviyordum aslında ama çok gurur yaptı. Yani final bölümde, iç seslerinde bile görülüyor bu. Demir'i çok üzdü. 

Erkek karakteri çok sevince böyle oluyor bende :))...


Konusundan baskısına, yazarın anlatım tarzına kadar kelimenin tam anlamıyla bir aşk kitabı. Buram buram aşk kokuyor sanki. Okurken o satırlar içinize içinize işliyor. Genellikle piyasadaki, türü aşk olarak geçen kitaplara baktığınızda belli bir kitleye hitap ettiğini görürsünüz ama bu kitabı neredeyse herkesin severek okuyacağından eminim. Kadın veya erkek, yaşlı ya da genç fark etmez. 


Gerçekten çok sevdim. Aşk kitaplarını sevenlere de şiddetle öneriyorum. Özenle yazılmış, çok naif bir kitap. Yorumumu da bir alıntıyla bitiriyorum :)."Peki..." diye fısıldadım dudaklarımı hafifçe dudaklarına sürterken, "Ayrı olduğumuzda... Nefes alabilecek misin? Rahat edebilecek misin yokluğumda?"
"Sen?" diye sordu elleri saçlarımın arasına uzanıp, hafifçe okşamaya başlarken. "Sen yapabildin mi bensiz? Nefes alabildin mi?"
"Alabildim..."
....
"Ama her nefes almak, yaşamak değilmiş, küçüğüm. Ben, sen yanımda değilken... Gülüşünü görmeden, sesini duyup, dokunuşlarını duyumsamadan, yaşadığımı bir türlü hissedemedim."

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder