Uyumsuz Bir Genç Kızın Anatomisi - Andrea Portes - YorumKünye
Orijinal Adı: Anatomy of a Misfit
Yazarı: Andrea Portes
Tür: Genç
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 3.64/5
Benim Puanım: 4/5

"Göğün bir parçası olmadan önce.
Bu an.
Sahip olduğunuz tek şey."Bu sefer bir gençlik kitabıyla merhabalar :) . Açıkçası kitaba başladığımda biraz önyargılıydım. Klasik bir teen age kitabının beni beklediğini düşünüyordum fakat Anika Dragomir beni yanılttı!


Evet, kızımızın adı Anika Dragomir! Kendisi 15 yaşında ve yarı Romanyalı. Bu vb nedenlerden babasına sürekli vampir diyor :)). Bunun dışında annesi, üvey babası ve kardeşleriyle birlikte yaşıyor. Ablalarından uzakta olmak için de Pound Lisesine gitmeyi tercih etmiş. Diğer teen age karakterlerinden farklı olarak Anika'nın tarifiyle kendisi 'karanlık tarafta'.


O taraf da ne oluyor öyle, diye sorarsanız...malumunuz özellikle lise dönemindeyken her okulda bir kötü kraliçe vardır. Anika'nın okulunda da Becky Vilhauer var. Anika da onun grubunda. Neden diye sorarsanız yarı Romanyalı oluşu, isminin farklılığı ve gözlerinin etrafındaki mor benekler okulda dalga konusu olmasına neden olabilir. Becky'nin arkasında durmasına rağmen de onun şiddetinden kaçamıyor üstelik.


Anika bu durumu kabullenmiş vaziyette hayatını sürdürürken okulun ilk günü işler biraz karışır.
Okulda ezik olarak nitelendirilen Logan McDonough'un yeni hali Anika'yı oldukça etkiler ama Logan'nın geçirdiği değişim Becky'nin onunla hâlâ dalga geçmesine engel olmaz. Bu yüzden Anika, Logan ile görüşmelerini gizli tutmalıdır.


Diğer tarafta kasabadaki her genç kızın rüyası olan Jared Kline'da Anika ile ilgilenmeye başlamıştır.


Anika, Jared ve Logan'nın ilgisinden sersemlemiş bir halde ne yapacağını düşünmeye başlar.


Sandığınız gibi mutlu sonla biten bir genç kız hikayesi değil ama onu bilin. Yer yer komik ve çoğunlukla realistik. Baskı ve çeviri de harika. Merak edenlere önerebilirim :) .


8 Kasımdan hatıra ♡ .

Share this:

, , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder