Köşe Yazılarım || Yetişkinliğe Doğru
Uzun bir zamandan sonra yeni bir köşe yazısıyla merhaba :).

Malumunuz 7 Hazirandaki seçim sonuçlarından sonra bugün tekrar sandıklara gidildi.
Benim ilk oyumdu. 7 Haziranda oy kullanamamın nedeni ise ay farkı ile 18 yaşımı daha doldurmamıştım. Oy kullanmaya gittiğimdeki heyecanımı görmeliydiniz. Yüzde bir sırıtma, mührü basarken ellerimin titremesi falan. Bir vatandaş olarak oy kullanabilmek güzel şey be kardeşim! Umarım herkes kullanmıştır. Sonuçların vatanımız için hayırlı olmasını dilerim.Bugün mutluluğu yaşarken aynı zamanda  mutsuzluğu da yaşadım.

Ne oldu hemen anlatayım.

Klasik bir Türk genci olarak 18'imi doldurmayı hevesle bekleyenlerden biriydim. Babamda hep 'olunca bir şey değişmeyecek, hatta belki de bu kadar istediğin için pişman olacaksın, eski rahatlığın kalmayacak vs' tarzında şeyler söylerdi. Buradan itiraf ediyorum kısmi olarak haklıymışsın babacığım =) .

Bir kaç önce hevesle adı lazım olmayan bir bankaya gittik. Ee 18 oldum ya, artık adıma hesap açtırabilirdik. Neyse o gün sorunsuz ve çabuk bir şekilde işlem halledildi, bir hafta sonrada kart elime geçti.Dünde arkadaşlarla dışarı çıktık. Üstümde azıcık nakit var ama ekstra bir şey olursa 'nasıl olsa yanımda kart var' düşüncesiyle bir güvence hissediyorum. İkinci oturduğumuz mekanda hesap ödeneceği zaman bir kartı deneyeyim dedim. Üçünde de post makinası şifreyi reddetmesin mi! Neyse hesap ödendi, çıktık falan ama benim canım sıkıldı haliyle. Yanımdakiler yakın arkadaşlarımda olsa.

Bugünde çıktığımda bir bankamatiğe uğrayıp bakayım dedim. Uğramaz olaydım! Şifrem yine reddedildi ve kart bloke oldu. Sonra müşteri hizmetlerini aradım. Onlarda hafta içinde şubeye gitmem gerektiğini söylediler.

Şaka gibi değil mi :)? Kartı daha kullanamadan bloke olması...

Bu reşit olduğumdan beri yaşadığım ilk sorundu. Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek :).

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder