Tess'in Gözyaşları - Pepper Winters - YorumKünye

Orijinal Adı: Tears of Tess
Yazarı: Pepper Winters
Çevirmeni: Arzu Sarı
Seri Adı: Monsters in the Dark
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Dark - Romance
Yayınevi: Arkadya Bitter
Goodreads Puanı: 4.13/5
Benim Puanım: 4.5/5"Sen benim olmayabilirsin ama ben giderek daha çok senin oluyorum..."


Söze nasıl başlayacağım bilmiyorum. Bilgisayarın başına geçtiğimden beri o kadar çok giriş cümlesi yazıp sildim ki. Bu kadar zorlanmamın nedeni kitapla ilgili ne düşündüğümü doğru yansıtan bir cümle olsun istedim. Fakat duygularım o kadar yoğun ki gördüğünüz üzere olmadı.

Kitabı okumadan önce baktığım bir kaç yorumda önce kitabın içeriğiyle ilgili uyarıda bulunulmuş. Bense öncelikle kitapta geçen her türlü şiddete rağmen ( baskı, tecavüz  vb ) Q'yu ve kitabı sevebileceğiniz konusunda uyarıda bulunmak istiyorum.

Çünkü ben sevdim...

Dudaklarımda hüzünlü, buruk bir tebessüm belirdi. Bir hafta önce biri bana dünyada en çok neden korkarsın diye sorsa cevabım çekirge olurdu. O lanet uçan böcekler beni fena halde ürkütüyordu.Şimdi aynı soru sorulsa cevabım tek kelimeydi....Beni dehşete düşüren, nefesimi kesen, hayatımı bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiren o kelime.Satıldım.

Tess Snow'un hayatında her şey yolundadır. Aşık olduğu bir sevgilisi, mutlu bir hayatı vardır. Ta ki satılana kadar!
Sevgilisi Brax Cliffingstone yıldönümlerini kutlamak üzere Meksika'da bir tatil ayarlamıştır. Biraz kafa dinleyip belki de geleceğe dair planlar kuracakları bu tatil kısa sürede bir cehenneme döner.

Tess, kaçırılır...

Kaçırılmakla da kalmaz, dayak yer ve bir barkod numarası bile olur. Ardından da satılır... Q Mercer'e...

Tess artık esclave , Q ise Mâitre'dir. Yani köle ve efendi...

"Q benim evimdi. Q benim efendimdi. Q benim yeni hayatımdı."

Keşke iş bu kadar basit olsaydı. Uğradığı tacizleri ve tecavüzü anlatmıyorum bile.

Tess'in Gözyaşları bu güne kadar okuduğum erotik romanslardan kesinlikle çok farklı. Kitabın sonlarına gelene kadar çeşitli duygular arasında kayboldum. Tess'e sıradan bir kadın karaktermiş gibi yaklaşılmamalı. Çünkü yaşadıklarından sonra yaptıkları ya da düşünceleri bir mantığa oturtulamaz.

Ben kitabı ve özellikle Q'yu çok sevdim.

Fransız erkeklerine zaten bir merakım vardı ama Q'dan sonra çıtayı yükselttim. Söylediği her Fransızca cümlede eridim diyebilirim.
Giriş bölümünden önce yazardan bir not var, 'Q'yu sevmeye başladıysanız üzerime düşeni hakkıyla yerine getirmişimdir' diye. Kesinlikle getirmiş! Böyle bir konudan böyle bir kitap çıkarmak... Yazara şapka çıkarmak gerek.

Tess'in Gözyaşları Arkadya'nın bugüne kadar ki işlerinden en iyisi! Gerek çeviri, gerek baskı ve kapağıyla. Kapakla ilgili çok söylemler oldu ama ben bu halini de sevdim. Pembe ve siyahın cazibesi... Zaten arkada silik bir şekilde orijinal kapaktan esintiler var. Çeviri ise bugüne kadar okuduğum kitaplar içerisinde en iyilerden biri, Tess'e yakışır. Arzu hanımın ellerine sağlık.

Beklentimin çok ötesinde, etkileyici, karanlık ve seksi bir kitap. Q'ya dayanamayacaksınız. Özellikle onu tanıdıktan sonra.... Gözlerimden yaşlar boşalmaya başladı, ama o gözyaşlarımı öperek sildi. Beni sıkıca tutuyordu. "Ecarte pour moi," dedi. Yani, aç bana kendini...


Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder