Tatlı Hesaplaşma - Wendy Higgins - YorumKünye

Orijinal Adı: Sweet Reckoning
Yazarı: Wendy Higgins
Seri Adı: The Sweet Trilogy
Seri Sıralaması: 3/4
Tür: Genç Yetişkin - Fantastik
Yayınevi: Go Kitap
Goodreads Puanı: 4.39/5
Benim Puanım: 5/5Şu an acı içerisindeyim.

Kitapla ilgili söylemek istediğim o kadar çok şey var ki.
Tek kelimeyle mükemmeldi. İddia ediyorum serinin de en iyi kitabıydı bence!
Özellikle son bölümde dayanamayıp ağladım, çok içime oturdu...


Öncelikle uyarayım eğer ikinci kitabı okumadıysanız belki yorum  spoiler içerebilir.
Kitabı Kördüğüm Hayaller blogunun sahibi Melis ile okumak için ilk çıktığı zaman aldım ve bugünde okuduk.

Açıkçası ikinci kitabın durağanlığından sonra ve 4.kitabın da olduğunu bilince kitapla ilgili bir beklentim yoktu fakat şok üstüne şok yarattı! Soluksuz okudum diyebilirim. Zaten nasıl bitirdiğimi anlamadım. Ve kitabı o kadar beğendim ki uzun bir zamandan sonra yorum yazasım geldi. Yazarımız aşmış kendini!

İkinci kitabı bir hatırlatırsam,  Anna Düklerle çıkacak savaşta müttefikler toplamış ve Kaidan ile ilişkilerine sahip çıkma kararı almışlardı.

Kitabımızda bu şekilde başlıyor. Fakat ilerleyen sayfalarda Nefillerimiz yaklaşan savaş için vakitlerinin olduğunu düşünürken Düklerin kehanetin gerçek olduğunu öğrenmesiyle işler değişir ve Dükler Anna'nın peşine düşer! Bunun yanında aşkın beraberinde getirdiği şeyler de nefillerimizin başına iş açacaktır...

Cidden kitaba bayıldım. Ve seriye veda ettiğim için o kadar üzgünüm ki. Ben 4.kitabın, bu kitabın devamı şeklinde zannedip onun rahatlığıyla okudum ama Goodreads'te 4.kitabın konusuna baktığımda Kaidan'ın ağzından anlatıldığını ve Anna'dan öncesini konu aldığını öğrendim. O yüzden bu kitabın sonunda nasıl bir şaşkınlık yaşadığımı, 'bu burada bitemez!!!' nidalarımı belki tahmin edebilirsiniz.

En sevdiğim seriler arasında olmak üzere kitaplığımda yerini aldı. Anna ve Kaidan da en sevdiğim çiftler arasına girdi. Go Kitaba da bizi bu seri ile buluşturduğu için teşekkür ederim. Güzel bir okuma süreci oldu kesinlikle!

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder